Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Niezwykły Remont Przedszkola nr 11 w Raciborzu

Niezwykły Remont Przedszkola nr 11 w Raciborzu

2023-09-26

Młodzież z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu przeprowadziła rozległe prace remontowe w Sali Dydaktycznej Przedszkola nr 11. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy osobiście podziękował za ich niezwykłe wysiłki.         

Prezydent miasta Racibórz, Dariusz Polowy spotkał się z przedstawicielami placówki by podziękować za ich zaangażowanie w letnie prace remontowe w Przedszkolu nr 11. W spotkaniu uczestniczyła także Pani dyrektor przedszkola 11 Iwona Kroker oraz naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Żychski.

Zakres prac, które przeprowadzili młodzi ludzie, okazał się znacznie szerszy niż pierwotnie planowano. Początkowo przewidywano jedynie demontaż paneli naściennych, odmalowanie sali oraz przygotowanie sufitu do zamontowania nowego oświetlenia. Jednak w trakcie prac okazało się, że niezbędne jest także zaktualizowanie instalacji elektrycznej oraz zamontowanie nowoczesnego oświetlenia LED.

Cały proces remontu został starannie przemyślany i skoordynowany, począwszy od prac przygotowawczych aż po przekazanie odnowionej sali. Ściany zostały wykończone płytami kartonowo-gipsowymi i pomalowane, nadając pomieszczeniu nowoczesny i przyjazny wygląd.

Młodzi ludzie, którzy podjęli się tego wyzwania, działali z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem, będąc pod stałym nadzorem kierownictwa Zakładu: Grzegorza Bulendy i Andrzeja Tomczyka oraz wychowawców. To niezwykłe zaangażowanie i determinacja w wykonaniu zadania zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Prezydent Dariusz Polowy podkreślił, jak ważne jest takie zaangażowanie młodzieży w prace społeczne, zwłaszcza w takim kontekście, jak remont przedszkola. "To nie tylko odnowienie sali dydaktycznej, ale także wyraz solidarności i troski o miejsce, w którym wyrastają przyszłe pokolenia naszego miasta" - zaznaczył prezydent.

20 zdjęć

Remont przedszkola nr 11

do góry