Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
09 Styczeń 2020
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Młodzieżowa Rada Miasta Racibórz - 8 stycznia 2020 r.
Młodzieżowa Rada Miasta Racibórz - 8 stycznia 2020 r.

8 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz nowej kadencji. Sesję otworzył Leon Fiołka, przewodniczący Rady Miejskiej, który wyjaśnił swoim młodszym kolegom podstawowe zasady i obowiązki, jakie ich obowiązują. O szczegółach opowiedział Leszek Jureczko, kierownik Biura Rady Miasta w raciborskim magistracie. Jedną z nowości w statucie MRM jest większy nacisk na obecność młodzieżowych radnych na kolejnych posiedzeniach. W przypadku trzech nieusprawiedliwionych nieobecności mandat takiej osoby wygasa.

Ślubowanie nowych radnych przeprowadziła dotychczasowa przewodnicząca MRM, Ewa Trystucha. Treść ślubowania brzmiała:

"Ślubuję uroczyście obowiązki radnego Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojego Miasta i jego młodych mieszkańców."

Dalsze obrady prowadził najstarszy z grona nowych radnych, Jakub Gądek. Nadzorował m.in. wybór nowego prezydium. Do nowego zarządu MRM w Raciborzu weszli:

Przewodnicząca Rady: Patrycja Rzotki
I Wiceprzewodniczący: Tymoteusz Kędzior
II Wiceprzewodniczący: Szymon Szmanda
Sekretarz: Amadeus Kruty

W sprawach bieżących i wolnych wnioskach podsumowano dotychczasową działalność MRM oraz omówiono realizowane projekty (Turniej wiedzy o społeczeństwie, I dzień wiosny dla najmłodszych, Raciborska Giełda Talentów). Przedstawiono również nowe pomysły na inicjatywy młodych samorządowców.

Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta odbędzie się 5 lutego 2020 r.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H