Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
10 Lipiec 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Prezentacja nowych urządzeń
Prezentacja nowych urządzeń

18. nowych stacji na ścieżce zdrowia zostało dziś oficjalnie oddanych do użytku w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu przy ulicy Markowickiej 17.

Wymiana urządzeń na ścieżce to jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego z 2017 r. W założeniu pomysłodawców było odnowienie elementów ścieżki zdrowia ze względu na niski stan użytkowy i zaniedbanie istniejących urządzeń. – Nowe stacje są wzbogacone o całkiem nowe, profesjonalne zestawy, dostosowane do potrzeb użytkowników, zarówno dorosłych jak dzieci. To przełoży się na większe bezpieczeństwo i urozmaicenie treningu kalistenicznego (z własną masą ciała) użytkowników różnych grup wiekowych – tłumaczył dziś Dawid Łomnicki, pomysłodawca projektu.

Dzięki tego rodzaju urządzeniom możliwe jest wykonywanie treningu ogólnorozwojowego, funkcjonalnego, siłowego i wielu innych. Dodatkowo wzdłuż ścieżki rozmieszczono nowe tabliczki z oznakowaniem trasy i opisem stanowisk, co pomoże w lepszym wykorzystaniu możliwości danego miejsca.

W dzisiejszym otwarciu ścieżki zdrowia udział wzięli m.in.: wiceprezydent Raciborza Michał Fita, dyrektor Arboretum Hubert Kretek, radni miejscy Dawid Łomnicki i Marcin Fica oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Katarzyna Polak. Towarzyszyli im dziennikarze lokalnych mediów. Podczas obchodu zostały zaprezentowane i przetestowane nowe urządzenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych spacerem wzdłuż ścieżki zdrowia i zachęcamy do sprawdzenia przydatności nowych stacji. Ich montaż był nadzorowany przez pomysłodawców, co ma przełożenia na wysoki standard wykonania i przemyślaną konstrukcję. 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H