• Język migowy
  • BIP

Nowy PSZOK przy ulicy Adamczyka

2022-11-24
Przy ul. Adamczyka funkcjonuje nowy PSZOK
Przy ul. Adamczyka funkcjonuje nowy PSZOK

Dziś w godzinach południowych odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Racibórz na nowo powstałym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Adamczyka 10. Na wydarzeniu obecna była Senator RP Ewa Gawęda, która doceniła raciborski system gospodarowania odpadami, a także zachęciła inne samorządy do brania przykładu z Raciborza.

19 października uruchomiono nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pierwszy miesiąc funkcjonowania nowego PSZOK-u nie wzbudził żadnych zastrzeżeń. Nowa instalacja wraz systemem komputerowym, monitoringiem, wagą, kontenerami i pomieszczeniami dla obsługi pozawala w sprawny i uporządkowany sposób odbierać zwożone tu odpady. Sprawne funkcjonowanie punktu to zasługa pracowników raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, które podczas dzisiejszego spotkania z mediami pochwalił prezydent Polowy.

Podobnie jak inne zadania, które zlecamy Przedsiębiorstwu komunalnemu, także i to realizują, można powiedzieć, w sposób doskonały - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Dariusz Polowy.

Wywiezienie odpadów na PSZOK jest dla mieszkańców bezkosztowy, ponieważ opłata za jego użytkowanie jest zawarta w tzw. opłacie śmieciowej, która co więcej, jest najniższa w regionie. Obowiązują limity na odbiór opon, gabarytów i gruzu.

Podczas konferencji obecny, był również prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdan Gawliczek, który przybliżył dziennikarzom działanie powstałego punktu.

Miesięcznie obsługujemy około 800 osób, zależnie od dnia jest to od kilku, kilkunastu, do kilkudziesięciu osób - mówił o częstotliwości odbioru prezes Gawliczek.

Więcej informacji na temat Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych TUTAJ

 

do góry