Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
19 Marzec 2020
kategoria:
Koronawirus
 
OPS w służbie mieszkańcom, fot.Pixabay

Zmiany w funkcjonowaniu OPS


Ośrodek Pomocy Społecznej mając na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, informuje, że wszystkie pomieszczenia biurowe zostały wyłączone z możliwości korzystania przez osoby nie będące pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu. W związku z zaistniałą sytuacją  we wszystkich budynkach OPS zostały zamontowane domofony (zamontowane urządzenia są na bieżąco dezynfekowane).

Przed siedzibą Ośrodka przy ul. Sienkiewicza 1 zamontowana została skrzynka podawcza, w której można składać pisemne sprawy. W sprawach wyjątkowych, ważnych pracownicy Ośrodka będą kontaktować się z nadawcą wiadomości. Dlatego prosimy aby do każdego pisma, dołączyć dane kontaktowe – telefon, e-mail.

Mając na uwadze dobro nas wszystkich w sprawach pilnych wymagających kontaktu ze strony pracowników tut. Ośrodka prosimy w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny bądź e-mail.

Numery telefonów dla klientów Ośrodka:


PUNKT DS. PIERWSZEGO KONTAKTU:

32 415 26 50

32 419 06 42

32 419 06 43

Fax 32 419 06 59DZIAŁ PRACY SOCJALNEJ I POMOCY SPECJALISTYCZNEJ

- ASYSTENCI RODZINY:

32 414 05 54

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I DODATKÓW MIESZKANIOWYCH:

32 417 10 46

32  414 0554

32 417 10 47

32 417 10 53

Fax 32 415 98 37Platforma Informacyjna Ministerstwa Rodziny, pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło platformę informacyjną przeznaczoną dla obywateli, na stronach której można znaleźć dane kontaktowe do Ośrodka Pomocy Społecznej w Twojej okolicy, jak również zgłosić chęć niesienia pomocy potrzebującym i wspierania w tych działaniach pracowników OPS -u.

Link do platformy: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych.

Pomoc osobom przebywającym na kwarantannie

Pracownicy OPS-u wspomagają osoby starsze i niepełnosprawne, które potrzebują pomocy ze względu na kwarantannę oraz inne ograniczenia wprowadzone w związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego. 

W celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym istnieje możliwość kontaktu telefonicznego każdego dnia w godzinach od 7.30 o 19.00 pod numerem telefonu: 32 415 26 50.

 

Procedura Niebieskiej Karty - zgłoś bezpośrednio Policji


W związku z panującą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego przewodniczący zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie informuje, iż wszelkie zapytania związane z procedurą "Niebieskiej Karty" należy kierować do dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu zgodnie z rejonem zamieszkania. Termin powrotu do procedur zwyczajowo mających miejsce zostanie podany do Państwa wiadomości na stronie internetowej Ośrodka.

OPS przypomina, że:

Wstrzymana została działalność Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Iskierka” w Raciborzu przy ul. Ocickiej 13a od dnia 16 marca br. do odwołania.

-------------------------

Link do strony Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Raciborzu: https://psseraciborz.pis.gov.pl/ Całodobowy telefon dotyczący koronawirusa: 604 106 359

W Raciborzu funkcjonuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. do centrum: 606 878 220 e-mail:

Autor: OPS, red.UM

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H