Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
25 Listopad 2020
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 Prezydent Polowy odpowiada radnej Annie Szukalskiej

Prezydent Dariusz Polowy odpowiada kategorycznie i stanowczo radnej Annie Szukalskiej. Oferta Unii została złożona w terminie. Zgodnie z zapisami zarządzenia, konkursu i zawartych w nim reguł składania ofert. Prezydent dodał: „Będę pracował dla Raciborzan bez oglądania się na polityczne pyskówki czy złośliwości radnych, którzy być może nie dorośli jeszcze do pełnienia tak ważnej społecznie funkcji”.

18 listopada podczas posiedzenia radnych komisji oświaty z ust radnej Anny Szukalskiej padło stwierdzenie, że oferta spółki Unia Racibórz złożona w konkursie ofert na zadania publiczne z zakresu kultury fizycznej i turystyki – została złożona po terminie. Publiczne stwierdzenie wymaga publicznej odpowiedzi. Podczas zwołanej na dziś konferencji prasowej prezydent powiedział: „Czuję się w obowiązku aby za Państwa pośrednictwem, poinformować nie tylko radnych – co uczyniłem już odpowiednio wcześniej – ale wszystkich mieszkańców, że stanowczo i kategorycznie zaprzeczam takiej tezie. Nie ma równych i równiejszych. Spółka Unia brała udział w konkursie dokładnie na takich samych zasadach jak każdy inny podmiot. Tak jak każdy inny podmiot musiała dopełnić wymaganych przepisami prawa, w tym zarządzeniem prezydenta formalności.”

W przesłanej radnym odpowiedzi możemy przeczytać, że:

    • W ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury fizycznej i turystyki na rok 2020 nie wystąpił przypadek dopuszczenia do udziału oferty złożonej po terminie. Wszystkie oferty objęte oceną merytoryczną zostały złożone w terminie tj. do dnia 06.08.2020r., co zostało zarejestrowane w elektronicznym systemie witkac.pl.  6  sierpnia mijał termin złożenia ofert przez elektroniczny system WITKAC, a 4 dni później tj. 10.08 – termin składania ofert/potwierdzeń w wersji papierowej. Należy dodać, że forma papierowa oferty to tylko kopia oferty złożonej w systemie WITKAC. Klub Unia, podobnie jak pozostałe podmioty startujące w konkursie, dopełnił tego obowiązku.
    • Prezydent napisał "Dla wszystkich zainteresowanych procedura jest jasna i klarowna. Radna Anna Szukalska jest jedyną osobą, która zgłasza zastrzeżenia do sposobu procedowania ofert w konkursie".
    • Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiedzialna była komisja konkursowa i nadzorujący jej prace wiceprezydent Michał Fita. W ocenie prezydenta zarówno komisja konkursowa, jak i wiceprezydent Michał Fita, wykonali swoje zadanie pod względem formalnym prawidłowo. Prezydent jest tego pewien, jeśli jednak radna Anna Szukalska uważa, że popełnione zostały błędy lub przestępstwo to sprawę taką należy zgłosić organom ścigania – możemy przeczytać w dalszej części odpowiedzi dla radnej.
    • Prezydent zaprosił radną Annę Szukalską do Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu celem ponownego, tym razem kompleksowego, zapoznania się nie tylko z dokumentacją w wersji papierowej całego konkursu, ale również do zapoznania się z systemem witkac.pl. wyrażając przekonanie, że wiedza z obu źródeł wiele wyjaśni i rozwieje wszelkie wątpliwości radnej.
      
    • Wyjaśnienia szczegółowe i pełna odpowiedź dla radnej Anny Szukalskiej, do wiadomości pozostałych radnych dostępna jest w załączeniu.


kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx Odpowiedź na zapytanie Radnej Pani Anny Szukalskiej.docx 20-11-25 13:53 172.48KB pobierz plik: Odpowiedź na zapytanie Radnej Pani Anny Szukalskiej.docx

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H