Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
13 Kwiecień 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Na raciborskim rynku oficjalnie rozpoczął się dziś Jarmark Wielkanocny. Organizujemy go we współpracy z samorządem Ostrawy Poruby. Dlatego zaprosiliśmy na dzisiejszą uroczystość starostę Poruby, panią Lucie Barankową. Wspólnie z Prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym oficjalnie otworzyli Jarmark.

Prezydent Dariusz Polowy wraz ze swoimi zastępcami, panem Michałem Fitą oraz panem Dominikiem Koniecznym przywitali delegację z Czech w Raciborskim Centrum Informacji. Starościnie Lucie Barankowej towarzyszyła m.in. jej zastępczyni, pani Petra Brodova. Wszyscy udali się na krótkie spotkanie po czym nastąpiła część oficjalna na raciborskim rynku.

Prezydent Raciborza przekazał swojej czeskiej odpowiedniczce palmę wielkanocną, zaś w zamian otrzymał koszyczek z jajkami. Następnie, na scenie zaprezentowały się zespoły z Poruby. Na płycie rynku cały czas były otwarte stragany jarmarczne z wielkanocną ofertą.

Warto przypomnieć, że również Poruba organizuje u siebie Jarmark Wielkanocny. Zostanie on otwarty za tydzień. W tym wydarzeniu będzie uczestniczyć delegacja naszego miasta. Oba jarmarki odbywają się w ramach projektu unijnego. Jako przykład trwałej korzyści tego projektu dla Raciborza warto wymienić scenę, która stanęła na raciborskim rynku.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H