• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Otwarcie Pracowni pod Chmurką w ZSP1 w Markowicach

Otwarcie Pracowni pod Chmurką w ZSP1 w Markowicach

2023-11-07

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Raciborzu Markowicach został laureatem pierwszej edycji konkursu na „Ekopracownię pod chmurką” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Ekopracownia to nowoczesna przestrzeń przeznaczona do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu z zakresu przyrody, biologii, ekologii, chemii czy geografii.

Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonał dziś Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy wraz z Adamem Lewandowskim Zastępcą Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Panią dyrektor Jolantą Cyran.

Dzięki otrzymanej dotacji w wysokości 69 400 zł oraz środkom z budżetu miasta 17 600 zł, szkoła zyskała własne miejsce do prowadzenia zajęć plenerowych. W ramach zdobytych środków zakupione zostały pomoce dydaktyczne takie jak gry plenerowe, stacje meteorologiczne, fotościanka plenerowa, ławostoły edukacyjne. Zrewitalizowana została także altana, która została wyposażona w składane krzesła i stoły oraz tablicę. Uczniowie będą mogli korzystać z zestawów doświadczalnych badających jakość powietrza, gleby, wody, energii odnawialnej. Koszt pomocy naukowych to przeszło 50 tys. złotych.

Na terenie pracowni znajduje się hotel dla owadów i domki dla motyli.  Przestrzeń została wzbogacona w nowe nasadzenia i rośliny, a dla uczniów każdej klasy stworzono warzywniki. W celu utrzymania porządku i edukacji ekologicznej teren został wyposażony w kompostownik, kosze do segregacji śmieci oraz zbiorniki na deszczówkę.

20 zdjęć

Otwarcie Ekopracowni pod chmurką

do góry