• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Otwórz się na pomoc – już niebawem druga odsłona (..)

Otwórz się na pomoc – już niebawem druga odsłona Akademii Bądź Pro-Zdro w Raciborzu

2023-10-26

Przed nami drugie spotkanie Akademii Bądź Pro-Zdro realizowanej przez Unię Racibórz, związanej z problematyką przeciwdziałania alkoholizmowi, narkotykom i innym niepożądanym skutkom uzależnień oraz patologii cywilizacyjnych dzieci i młodzieży.

Wydarzenie odbędzie się 31 października br. o godz. 11.00 w Raciborskim Centrum Kultury - Dom Kultury „Strzecha” przy ul. Ks. Józefa Londzina 38 w Raciborzu.

Tematem przewodnim spotkania będzie uskutecznianie profilaktyki, diagnozy i terapii uczniów szkół podstawowych i innych placówek, gdzie z problemem dotyczącym uzależnień coraz częściej mierzą się pedagodzy i rodzice.

Autorzy projektu „Forum edukacyjnego” realizowanego przez Fundację Polska Press zaprezentują projekt pn. „Otwórz się na pomoc”, który przybliży temat przeciwdziałania alkoholizmowi, narkotykom i innym używkom wśród dzieci i młodzieży dzięki multimedialnym iDockom.

Gdzie szukać pomocy? Po czym rozpoznać, że problem dotyka moje dziecko? Co świadczy o tym, że młody chłopak lub dziewczyna pogrążają się w uzależnieniu? Jakie są przyczyny tego zjawiska? Na te pytania i nie tylko uczestnicy będą mogli uzyskać odpowiedź podczas rozmowy z prelegentkami meetingu tj. dr Sabiną Musioł — psychologiem terapeutą oraz Dorotą Kikomber — terapeutą uzależnień. Goszczący na spotkaniu specjaliści, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu doskonale znają potrzeby raciborskich rodzin, które mierzą się z tym problemem.

Wydarzenie zaoferuje uczestnikom cenną dawkę wiedzy z zakresu pomocy młodym osobom w walce z uzależnieniem, natomiast specjalistom da możliwość wymienienia się swoimi doświadczeniami.

Zwieńczeniem spotkania będzie muzyka na żywo w wykonaniu Anny Piech wraz z poczęstunkiem w formie cateringu.

Warto wspomnieć, że pod koniec września br. na Placu Długosza miała miejsce inauguracja akcji „Bądź Pro-Zdro”, w ramach której mieszkańcy Raciborza mogli skorzystać z bogatej oferty prozdrowotnej i konsultacji z terapeutą uzależnień.

plakat

 

 

 

do góry