Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
13 Luty 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

Do Urzędu Miasta w ostatnich tygodniach często dzwonią przedsiębiorcy z zapytaniem, czy również oni mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę starego, nieekologicznego źródła ciepła. Generalnie programy ograniczenia niskiej emisji skierowane są raczej do indywidualnych mieszkańców, ponieważ to właśnie z kominów domostw wydobywa się największa ilość dymu, który niesie za sobą wysokie stężenie pyłu zawieszonego. Przedsiębiorcy mogą jednak starać się o środki związane z ochroną powietrza. W trybie konkursowym, który potrwa jeszcze do 2 marca, mogą się oni starać o dofinansowanie do wymiany źródła ciepła pod warunkiem, że powierzchnia, którą przeznaczają na prowadzenie działalności gospodarczej nie przekracza 30 % powierzchni całego domu lub lokalu mieszkalnego.Tryb konkursowy współfinansowany jest przy udziale środków, które Miasto pozyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Prowadzący działalność gospodarczą może się starać o dopłatę do wymiany starego źródła ciepła na ekologiczne w siedzibie firmy, lub w innym miejscu, gdzie prowadzi działalność gospodarczą również w trybie pozakonkursowym. Program ten jest finansowany z budżetu gminy. Nabór do tego programu ma charakter ciągły, jednak ci którzy zdecydują się o ubieganie o środki z tego programu nie mogą liczyć na pieniądze, jeśli będą chcieli zainstalować w domu kocioł retortowy (wykluczone jest więc paliwo stałe takie jak węgiel czy pelet). W przypadku programu finansowanego z budżetu wysokość dofinansowania jest mniejsza niż w przypadku trybu konkursowego. Przedsiębiorcy muszą także wypełnić dodatkowe dokumenty, które zamieszczamy poniżej. Pozostałe dokumenty przedsiębiorca składa takie, jak inni mieszkańcy, którzy starają się o dofinansowanie w obu programach.

 

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf 1. Formularz informacji - de minimis.pdf 18-02-13 12:38 154.31KB pobierz plik: 1. Formularz informacji - de minimis.pdf
doc 2. oświadczenie o pomocy de minimis.doc 18-02-13 12:39 39KB pobierz plik: 2. oświadczenie o pomocy de minimis.doc

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H