Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
23 Luty 2021
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Prezydent wręcza nagrodę Justynie Kuźmińskiej
Prezydent wręcza nagrodę Justynie Kuźmińskiej

Najlepsi raciborscy pływacy i lekkoatleci oraz ich trenerzy zostali dzisiaj wyróżnieni nagrodą prezydenta Raciborza. Spoiwem wyróżnionych osób jest klub sportowy Victoria Racibórz, którego prezes Sławomir Szwed poprowadził dzisiejszą uroczystość.

MKS SMS Victoria Racibórz działa od ponad pół wieku. Szkoli zawodników, którzy reprezentują miasto i Polskę na arenach krajowych i międzynarodowych.


- Mam świadomość, że sport nie jest działaniem priorytetowym samorządu. Tym bardziej cieszy to, że władze samorządowe nas dostrzegają, współfinansują działalność sportową, wspierają nas w naszej działalności, także w działaniach inwestycyjnych. Dziękuję prezydentowi za to, że sprzyja sportowi. Dziękuję zarządowi Victorii za olbrzymie wsparcie, trenerom, za osobiste zaangażowanie wychodzące często daleko poza obowiązki zawodowe, rodzicom – za pomoc logistyczną i organizacyjną. Największe wyrazy uznania kieruję jednak w stronę młodzieży. Jestem dumna, z tego że inwestujecie w siebie, zwłaszcza w tak trudnym czasie. Łączycie zdalną naukę ze stacjonarnymi treningami. Przy tym wszystkim - dzięki konsekwencji, uporowi i wysiłkowi - zdobywacie to po co sięgacie. – mówiła podczas dzisiejszego spotkania dyrektor SMS Ludmiła Nowacka.

Pod ogromnym wrażeniem postawy uczniów i ich zaangażowania jest także prezydent Dariusz Polowy„Wielki ukłon dla Was za tę ciężką pracę i wytrwałość. Za to co kryje się za tymi mistrzowskimi tytułami: codzienny wysiłek którego nie widać; wczesne wstawanie, późne kładzenie się spać; godzenie sportu i szkoły. Wielkie gratulacje!" -


Prezydent wręczył dziś nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Victorii Racibórz.


Nagrody otrzymali:
Mateusz Zając   - II m. 200 m stylem grzbietowym - Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów

 


Patrycja Rębisz    - II m. w biegu na 2000 m - Halowe Mistrzostwa Polski U-18, II miejsce w biegu na 3000 m - Mistrzostwa Polski U-18


Justyna Kuźmińska - III m. w biegu na 300 m - Halowe Mistrzostwa Polski U-18

 

Patryk Grzegorzewicz - I m. w biegu na 400 m - Halowe Mistrzostwa Polski U-20, III m. w biegu na 400 m - Mistrzostwa Polski U-20  (W jego imieniu nagrodę odebrali rodzice. Patryk przebywa na sportowym zgrupowaniu poza Raciborzem).


        
Trenerzy:
Piotr Krużołek  - trener pływania

Piotr Morka  - trener lekkiej atletyki


Beata Szyjka  - trener lekkiej atletykiDziałacz:
 Robert Szyjka - osoba wyróżniająca się w organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych.Dzisiejsze spotkanie było okazją nie tylko do nagrodzenia medalistów mistrzostw Polski, trenerów i działaczy, ale także do podsumowania wydarzeń i sukcesów sportowych mijającego roku oraz do pochwalenia się udanymi startami uczniów w zawodach zorganizowanych w pierwszych tygodniach roku 2021.  

Oprócz zawodników, trenerów, rodziców wyróżnionych sportowców, a także dyrektorów sportowych szkół:  Dariusza Malinowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Ludmiły Nowackiej - dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego; w uroczystości udział wzięli także prezes i współpracownicy Victorii Racibórz oraz przedstawiciele mediów.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii na facebooku Miasta Racibórz.Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H