Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
17 Lipiec 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Spotkanie w magistracie ws półmaratonu
Spotkanie w magistracie ws półmaratonu

Jedną ze zmian w tegorocznym Półmaratonie Rafako jest data. Raciborski bieg zwykle odbywał się w ostatnią niedzielę sierpnia. Tym razem będzie to pierwsza niedziela września.

Dziś w Urzędzie Miasta Racibórz odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne w sprawie V Półmaratonu Rafako. Omawiano kwestie zabezpieczenia trasy biegu. Do obstawy skrzyżowań i ulic angażują się służby mundurowe oraz wolontariusze. Tych ostatnich jest zawsze mało – dlatego zachęcamy chętnych do wsparcia wydarzenia. W zamian oferujemy niezapomniane wrażenia, pamiątkową koszulkę oraz posiłek. Informacje w OSIR pod nr tel. 32 415 37 17.

Trasa V Półmaratonu Rafako wiedzie tym samym szlakiem co w latach poprzednich. Jest to trasa atestowana przez PZLA. Start i meta mają miejsce na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zamkowej.

Organizatorzy biegu zakładają udział około 700. zawodników. Pomimo, że zapisy nie były jeszcze mocno reklamowane, to zgłosiło się już prawie 250 biegaczy. Chętni do pokonania 21 kilometrów po raciborskiej ziemi mogą się zapisywać na stronie:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4934

Regulamin biegu dostępny tu:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/regulaminy/regulamin_4934.pdf

Tuż przed biegiem głównym, o godz. 9.00 wystartuje Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Podczas półmaratonu wolontariusze ze stowarzyszenia "Pracownia przyszłości" będą prowadzić kwestę do puszek. Całkowity dochód z mini półmaratonu i zbiórki zostanie przekazany potrzebującemu dziecku z naszego miasta.

Aktualne wiadomości na temat raciborskich biegów dostępne na stronie: http://www.4biegiraciborz.pl

Trasy biegu głównego oraz mini półmaratonu załączone na mapkach poniżej.

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf 5 RAFAKO Półmaraton Racibórz kilometraż trasy 19-07-17 17:22 4.57MB pobierz plik: 5 RAFAKO Półmaraton Racibórz kilometraż trasy
pdf 5 Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz 19-07-17 17:23 2.46MB pobierz plik: 5 Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H