• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Prezydent Miasta Racibórz wśród założycieli (..)

Prezydent Miasta Racibórz wśród założycieli Stowarzyszenia Prezydentów Miast Polskich

2021-10-27

 

Prezydent Miasta Racibórz znalazł się wśród założycieli powołanego we wtorek (26.10) Stowarzyszenia Prezydentów Miast Polskich, którego celem jest rozbudowanie platformy do dialogu pomiędzy rządem a samorządem, kształtowanie wspólnej i spójnej polityki samorządów lokalnych, diagnozowanie problemów i barier rozwojowych miast małych, średnich i metropolii oraz opracowywanie sposobów ich rozwiązywania.

Z okazji powołania stowarzyszenia zorganizowano spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z Premierem Mateuszem Morawieckim. Podczas tego spotkania prezydent miał okazję bezpośrednio podziękować za okazane wsparcie dla spraw Raciborza oraz pieniądze przyznane z programu Polski Ład dla naszego miasta.

Wielokrotnie powtarzam, że praca dla mieszkańców Raciborza nie kończy się dla mnie za drzwiami prezydenckiego gabinetu. Realizując politykę samorządową należy myśleć wielowymiarowo. Ważna w tej kwestii jest umiejętność współpracy również z innymi jednostkami samorządu terytorialnego i prowadzenia skutecznego dialogu między rządem i samorządem. W tym celu powstało Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich - Praca, Rozwój, Odpowiedzialność -przekazał za pomocą swoich mediów społecznościowych Dariusz Polowy.

do góry