Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
27 Luty 2020
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Prezydent Dariusz Polowy odwiedził psy, którym pomógł znaleźć opiekę
Prezydent Dariusz Polowy odwiedził psy, którym pomógł znaleźć opiekę

Wolontariusze OTOZ Animals przywieźli do Urzędu Miasta dwa psy, zabrane z interwencji domowej. Pomimo, że zwierzęta nie posiadały statusu bezdomnych, po zaangażowaniu prezydenta Dariusza Polowego oraz kierownik schroniska, Małgorzaty Malik-Kęsickiej, zwierzęta zostały tymczasowo zabezpieczone.

Sprawa miała miejsce 26 lutego, gdy w urzędzie trwała sesja Rady Miasta. Na korytarzu magistratu rozległy się głosy psów, które w kojcu zostały przywiezione przez raciborskich wolontariuszy OTOZ Animals. Zwierzęta zostały przed chwilą odebrane z miejsca, gdzie miały mieć niedostateczną opiekę. Opiekunowie zwierząt domagali się przyjęcia psów do schroniska. Jednak podstawowy warunek takiego przyjęcia to bezdomność zwierząt. W tym przypadku warunek ten nie został spełniony. Wolontariusze nie potrafili również wskazać na jakiej podstawie odebrali psy z ich dotychczasowego miejsca pobytu.

Psy mieszkały w mieszkaniu po swoim zmarłym właścicielu. Opiekował się nimi doraźnie krewny zmarłego. Według prawa psy, których właściciel zmarł, są częścią jego spadku. Spadkobiercy mają pół roku na decyzję, czy spadek przyjmują. Jeśli w tym czasie zwierze przebywa w schronisku, a spadkobierca chciałby przejąć nad nim opiekę, musi pokryć koszty jego utrzymania w przytulisku. Opłata taka wynosi około 120 zł. Jeśli po psa nikt się nie zgłosi przejdzie on na własność gminy i zostanie przekazany do adopcji.

Sytuację w Urzędzie Miasta pomógł rozwiązać prezydent Raciborza Dariusz Polowy, który opuścił sesję i po konsultacji z Panią kierownik schroniska zdecydował o zabezpieczeniu tymczasowym zwierząt w przytułku. Psy zostały następnego dnia przebadane przez weterynarza, który określił ich stan jako dobry. Czworonogi nie są niedożywione i nic im nie dolega. Prezydent odwiedził psiaki w ich tymczasowym nowym domu, gdzie czekają na ustalenie swojego statusu.

Prezydent Dariusz Polowy podziękował wolontariuszom OTOZ Animals za ich zaangażowanie w pomoc wszelkim zwierzakom oraz kierownik Małgorzacie Malik-Kęsickiej za szybką interwencję. Jednocześnie apelujemy o zrozumienie procedur i przepisów, na jakich funkcjonuje schronisko dla zwierząt.

Przypominamy, że Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Komunalnej 9 cały czas przyjmuje karmy dla psów i kotów. Ośrodek dla zwierzaków można również wesprzeć w formie wyprowadzania psów na spacery. Inne sposoby pomocy prosimy konsultować z personelem tej instytucji (tel. 32 415 88 44).

Prezydent interweniuje w sprawie psów

27 luty 2020 13 zdjęć

Dwa psy zostały zabrane z interwencji domowej. Ich status nie pozwalał na natychmiastowe przyjęcie ich do schroniska. Problem rozwiązał prezydent Dariusz Polowy, który odwiedził zwierzaki następnego dnia w przytulisku.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H