Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Prezydent na walnych spotkaniach raciborskich OSP

Prezydent na walnych spotkaniach raciborskich OSP

2023-03-06
 

W ubiegłym miesiącu w czterech jednostkach OSP działających na terenie Miasta Racibórz odbyły się zebrania sprawozdawcze. W spotkaniach tych uczestniczył Prezydent Miasta Racibórz. Warto zaznaczyć, że wszystkie jednostki są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Na zebraniach podsumowano działania OSP w ubiegłym roku, podliczono ilość wyjazdów do pożarów i zagrożeń miejscowych. Podano również ilość otrzymanych fałszywych alarmów. W 2022 r. raciborscy ochotnicy wyjechali do akcji 524 razy, w tym: 142 razy zgłoszenia dotyczyły pożarów a 319 zdarzeń miejscowych. Odnotowano 63 fałszywe alarmy.

Ubiegły rok to również szereg dotacji na zakup nowego sprzętu w jednostkach OSP. W tej kwestii wyróżnić warto m.in.:

  • 647 443,80 zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Racibórz Miedonia
  • 60 000 zł na zakup sprzętu hydraulicznego dla OSP Racibórz Brzezie
  • 80 000 zł na zakup zestawu do ratownictwa drogowego dla OSP Miedonia
  • 30 000 zł na zakup kamery termowizyjnej dla OSP Sudół
  • 39 000 zł na zakup pralni do ubrań i kamery termowizyjnej dla OSP Markowice

W sprawozdaniu ujęto również liczbę raciborskich ochotników. W jednostkach OSP działa łącznie 199 członków, wśród których jest 137 strażaków ratowników i 84 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Chcę wyrazić ogromną wdzięczność za pełną poświęcenia i trudu służbę na rzecz mieszkańców Raciborza. Dziękuję wszystkim druhnom i druhom za Waszą gotowość do działania, profesjonalizm i za wielkie serca – napisał po spotkaniach na swoim profilu facebookowym prezydent Dariusz Polowy, życząc ochotnikom szczęśliwych powrotów z akcji, zdrowia, oraz nieustającej opieki Świętego Floriana

do góry