Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
11 Październik 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu w 2017 roku otrzymała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki” na realizację projektu „Bibliotekarz doskonały”. Do tej pory zrealizowano już 7 szkoleń.

Projekt „Bibliotekarz doskonały” ma na celu podniesienie kompetencji bibliotekarzy miasta Racibórz i powiatu raciborskiego poprzez szereg szkoleń i warsztatów. W trakcie poszczególnych spotkań bibliotekarze uzyskują nowe umiejętności, co pozwala na ciągłe podnoszenie standardów usług oferowanych użytkownikom biblioteki.

- Tematyka proponowanych szkoleń i warsztatów jest dosyć szeroka ze względu na to, iż obecnie rola bibliotekarzy nie ogranicza się tylko do podawania książek z półek. Bibliotekarz dziś to także animator życia kulturalnego i społecznego – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Do tej pory zrealizowano już 7 tematów szkoleń: Jak przedłużyć dobę? Efektywne zarządzanie sobą w czasie; Biblioterapia w nowoczesnym procesie edukacji i terapii; Nauka przez zabawę; Profesjonalna obsługa Użytkownika; Trudny klient, trudna sytuacja w bibliotece…; Biblioteka dobrym miejscem dla młodzieży oraz Czytelnik oporny – jak z nim pracować?

Działania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autor:Magdalena Pordzik - Paskuda

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H