• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Przedszkole nr 13 ma nowy plac zabaw

Przedszkole nr 13 ma nowy plac zabaw

2021-11-24
 

Dzieci z przedszkola nr 13 mają powody do zadowolenia. Prezydent Miasta Dariusz Polowy Dziś oficjalnie otworzył nowopowstały plac zabaw przy miejskiej placówce.

Jest to kolejna inwestycja Miasta Racibórz z myślą o najmłodszych. Warto wspomnieć że w tym roku doposażono place zabaw przy innych raciborskich przedszkolach w nowe urządzenia zabawowe i siłownie.

Cieszymy się, że zrealizowaliśmy kolejną potrzebną dla naszych raciborskich dzieci inwestycję. Sądząc po reakcji przedszkolaków widzę, że to miejsce dostarczy im wiele radości oraz przysłuży się paniom wychowawczyniom. Dodatkowo zdecydowaliśmy się wesprzeć Przedszkole nr 13  kwotą 5000 złotych, te pieniądze na pewno zostaną dobrze spożytkowane przez panią dyrektor – mówił Prezydent Dariusz Polowy.

W otwarciu nowego miejsca do zabawy na wolnym powietrzu uczestniczyły przedszkolaki, które po przecięciu wstęgi z entuzjazmem wbiegli na plac zabaw by przetestować nowe urządzenia. Do tej pory bacznie obserwowali postępy budowy, a dziś sprawdzili jej efekty.

Nowy plac zabaw przy ulicy Kochanowskiego powstał na terenach odzyskanych przez miasto od firmy Rafako. Te tereny udało się miastu odkupić od raciborskiej firmy po rozmowach Prezydenta Polowego z Prezesem Rafako.

do góry