Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu

Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu

2023-11-30

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Raciborską Galę Kultury i Wolontariatu, która odbędzie się w piątek 1 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 1.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, Prezydent Miasta Racibórz przyzna Nagrody za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:

  1. Całokształt Działalności: Forma uznania za ich wkład w rozwój kultury dla twórców i środowisk artystycznych związanych z miastem.

  2. Szczególne Osiągnięcia w Roku Kalendarzowym: Nagroda dla twórców i środowisk artystycznych związanych z miastem za ich wkład w rozwój kultury w danym roku kalendarzowym.

Podczas Gali wręczona zostanie Nagroda Lauru Wolontariatu, promująca idee wolontariatu oraz wyróżniająca osoby i organizacje za pracę wolontariacką na rzecz rozwoju Miasta Racibórz w różnych obszarach życia społecznego.

W trakcie wydarzenia zostanie wręczone także specjalne wyróżnienie – Odznaka "Zasłużony dla Kultury Polskiej", nadana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gala uświetniona będzie koncertem "Muzyka salonów Polski i Europy", dodając wyjątkowej atmosfery.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Gali, będącej hołdem dla twórców i wolontariuszy za ich wyjątkowy wkład w rozwój raciborskiej kultury i całej społeczności.

 

do góry