• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Raciborska delegacja z wizytą w mieście partnerskim Opawa

Raciborska delegacja z wizytą w mieście partnerskim Opawa

2022-09-09

 

Szóstego września w Opawie odbyła się wizyta miast partnerskich. Racibórz reprezentował wiceprezydent miasta Dawid Wacławczyk oraz pracownicy Wydziału Promocji, Kultury, Turystki i Sportu Urzędu Miasta Racibórz.

Odwiedziny naszych południowych partnerów przebiegły w atmosferze wzajemnej sympatii i i przyczyniły się do umocnienia przyjaznych realcji. Co ważniejsze, wizyta ta pozwoliła na cenną wymianę doświadczeń i zainspirowanie się rozwiązaniami naszych sąsiadów.

Ciekawą inspiracją była także instalacja "budka marzeń" przed dawną "Bredą" (budynek Domu Handlowego z lat 20-tych XX wieku, ostatnio odzyskany przez miasto), w której każdy mieszkaniec może wyrazić swoje zdanie na temat jego przyszłego przeznaczenia - napisał na swoim profilu facebookowym wiceprezydent Dawid Wacławczyk.

W Raciborzu na wzór "budki marzeń" ma powstać specjalny namiot konsultacyjny do dyspozycji Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta, który pomoże w większym stopniu zaangażować raciborską społeczność w prace nad programem rewitalizacji.

Podczas wizyty raciborska delegacja uczestniczyła również w inauguracji festiwalu Bezručova Opava. Prezydent Wacławczyk wyraził nadzieję, że czescy muzycy zaszczycą nas swoją obecnością podczas zimowego jarmarku.

do góry