Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Raciborskie przedszkolaki pracowicie obchodzą Światowy (..)

Raciborskie przedszkolaki pracowicie obchodzą Światowy Dzień Pszczoły

2023-05-29
Zwiększanie świadomości dzieci w temacie ochrony pszczół
Zwiększanie świadomości dzieci w temacie ochrony pszczół

22 maja ruszyła akcja pod nazwą „Wspomagamy produkcję miodzika sadząc pszczółkom owocowego krzewika”.

Duże zaangażowanie raciborskich przedszkoli w akcję pszczelarską

Aż 13 przedszkoli wyraziło chęć uczestniczenia w wydarzeniu, które zostało zorganizowane wspólnie przez inspektora ds. ochrony środowiska i edukacji ekologicznej panią Marzenę Kubielas oraz ekodoradcę gminnego panią Zuzannę Poprawka realizującego zadania projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”.

Urząd Miasta zakupił 75 sadzonek krzewów owocowych takie jak borówka, malina, porzeczka, agrest, które dzieci sadzą w ogródkach przedszkolnych wspólnie z organizatorami akcji.

Nagrody za uczestnictwo w akcji

Oprócz sadzenia krzewów na dzieci czeka dodatkowa atrakcja w postaci prelekcji o pszczołach i prezentacji narzędzi pszczelarskich oraz możliwości przymierzenia stroju pszczelarza, który to wywołuje największe emocje wśród najmłodszych.

Dzieci otrzymują również medale za uczestnictwo w akcji, tematyczne kolorowanki oraz dyplomy. Cieszymy się bardzo, że akcje tego typu wywołują ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych. I trzymamy kciuki, aby liczne deklaracje najmłodszych o chęci zostania pszczelarzem się sprawdziły.

Edukacja dzieci w zakresie ochrony pszczół

Z uwagi na zanieczyszczenia środowiskowe oraz zmieniający się klimat obserwujemy spadek liczebności pszczół, dlatego należy uczulać najmłodszych jak o nie dbać i chronić, bo jak wiemy, bez nich nie będzie życia na Ziemi.

 

do góry