Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Racibórz jako pierwsze miasto na śląsku dołącza do (..)

Racibórz jako pierwsze miasto na śląsku dołącza do mObywatela – już wkrótce w aplikacji cyfrowe dokumenty dla mieszkańców

2023-09-18

Podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Raciborza Dariusza Polowego, ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego oraz wiceministra Spraw Zagranicznych Pawła Jabłońskiego poinformowano, że już wkrótce mieszkańcy Raciborza będą mogli korzystać w mObywatelu z Raciborskiej Karty Mieszkańca i Karty Seniora. Na mocy podpisanego porozumienia nowe funkcje w rządowej apce zapewnią mieszkańcom dostęp do lokalnych dokumentów w wersji cyfrowej.

Minister Cieszyński zaznaczył, że lokalne dokumenty w mObywatelu to jedna z kluczowych funkcji aplikacji.

Pilotaż usługi jest dostępny dla wszystkich chętnych gmin, bardzo się cieszę, że mieszkańcy Raciborza będą mogli skorzystać z tych udogodnień. Innowacyjne samorządy, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, to bardzo ważny element cyfryzacji całego kraju. Wspólny wysiłek jest konieczny, aby wprowadzać nowe rozwiązania i upraszczać życie obywateli – dodał.

Jak podkreśla prezydent miasta, celem wprowadzenia Raciborskiej Karty Mieszkańca i Karty Seniora do aplikacji mObywatel jest zapewnienie mieszkańcom wygodnego i bezpiecznego dostępu do lokalnych dokumentów w formie cyfrowej. Dodatkowo aplikacja będzie narzędziem, które pozwoli na sprawdzenie połączeń komunikacji miejskiej, harmonogramu odbioru śmieci, czy uzyskania informacji o godzinach pracy i ofercie miejskich jednostek.

Jestem przekonany, że raciborscy seniorzy świetnie poradzą sobie z tą formą cyfrowej komunikacji. Mam okazję współpracować z wieloma z nich i wiem, że są bardzo zaawansowani cyfrowo – dodał prezydent.

Wiceminister Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński również wyraził entuzjazm w związku z wprowadzeniem Raciborskiej Karty Mieszkańca i Karty Seniora do aplikacji mObywatel. Podkreślił, że inicjatywa ta jest wynikiem wspólnych działań Ministerstwa Cyfryzacji, samorządu lokalnego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Dzięki temu mieszkańcy Raciborza będą mogli korzystać z nowoczesnych i wygodnych rozwiązań, które usprawnią ich codzienne życie. Wiceminister Jabłoński podkreślił, że innowacje, takie jak ta, są niezwykle istotne w procesie cyfryzacji kraju, a współpraca między instytucjami publicznymi jest kluczowa dla sukcesu takich inicjatyw.

Raciborska Karta Mieszkańca będzie uprawniała do zniżek i rabatów, np. w lokalnych sklepach czy miejscach rozrywki. Seniorzy nie będą musieli już nosić przy sobie tradycyjnej wersji karty – wystarczy, że okażą jej cyfrową wersję w mObywatelu.

Dowiedz się więcej o aplikacji mObywatel!

11 zdjęć

Racibórz jako pierwsze miasto na śląsku dołącza do mObywatela

 

 

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2023-09-18 Prezentacja.pdf
ilość pobrań: 27
Prezentacja.pdf 2.37MB zobacz

do góry