Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Racibórz radośnie przywitał jesień

Racibórz radośnie przywitał jesień

2022-09-24
Piątek w Ogródku Jordanowskim wypełniła świetna zabawa
Piątek w Ogródku Jordanowskim wypełniła świetna zabawa

W piątek pożegnaliśmy lato i radośnie przywitalismy jesień podczas Święta Dyni. W atmosferze dobrej zabawy gotowaliśmy zupę z dyni, dziergaliśmy szaliki, uczyliśmy się języka migowego i sadziliśmy rośliny cebulowe. Jako, że w zdrowym ciele zdrowy duch nie zbarakło miejsca na trening tai-chi, czy wspólne przygotowywanie kiszonek, które są istną bombą witaminową. Podczas wydarzenia mogliśmy dowiedzieć się wiele o życiu pszczół obserwując żywy ul.

Dla spragnionych rywalizacji były gry sportowe, a dla tych obdarzonych artystycznym duchem była możliwość tworzenia rzeźb z warzyw. Po za tym toczyliśmy dynie, bawiliśmy się w kuchni błotnej, robiliśmy karmniki i lampiony z dyni, malowaliśmy na folii, oglądaliśmy występy artystyczne, dzieliliśmy się sadzonkami, ale przede wszystkim zbieraliśmy datki dla Mikołaja Kubali.

Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie z Arboretum Bramy Morawskiej, MDK, Biblioteką, RCK, SOSWNIS, Wodociągami Raciborskimi, OPS przy placu Wolności, Szkołą Podstawową nr 15, Stowarzyszeniem Spektrum, Niepubliczną Szkołą UMIEM, Stowarzyszeniem Persona, Stowarzyszeniem Przystań, LASem, CKZiU, Mateuszem Zawojskim, Przedszkolem nr 23, przy olbrzymim wsparciu Osiru. Za oprawę fotograficzną i sesję zdjęciową dziękujemy Technikum TEB!

do góry