Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
09 Marzec 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

 
 

 

             W poniedziałek 19 marca miejskie autobusy pojadą nowymi trasami wg. nowych rozkładów jazdy. To rewolucja, której komunikacja miejska bezsprzecznie potrzebowała, a której współautorami są sami mieszkańcy. To dla raciborzan, w konsultacji z nimi i z uwzględnieniem zgłaszanych przez mieszkańców uwag na nowo wytyczone zostały linie, miejsca nowych przystanków i opracowane zostały nowe rozkłady jazdy. Przez pierwsze dwa tygodnie funkcjonowania systemu przejazdy autobusami komunikacji miejskiej będą nieodpłatne. Poniżej zamieszczamy rozkłady jazdy do pobrania.

 AKTUALIZACJA

W dniu 19 marca wszedł w życie nowy rozkład jazdy. W tym okresie do Przedsiębiorstwa Komunalnego spłynęło  kilka tysięcy głosów pasażerów z zapytaniami o możliwości skorygowania rozkładu w kilku newralgicznych punktach. W większości były to uwagi merytoryczne, dotyczące lepszego dopasowania godzin odjazdów, przebiegu i kierunku linii. Świadczy to o tym, że nie wszystkie potrzeby zostały w pełni zdefiniowane. - pomimo starań. Wiele problemów umknęło w toku konsultacji.

Dlatego, w trybie pilnym przygotowaliśmy pierwszą korektę rozkładu, która wejdzie w życie w dniu 7 kwietnia. Celem korekty jest ułatwienie osobom starszym poruszanie się między najważniejszymi punktami w mieście. Wierzymy, że uda się w ten sposób zaspokoić większość zgłoszonych przez nich wniosków. Przeprowadziliśmy również korekty czasu odjazdów autobusów do godzin nauki w szkołach oraz lepszą korelację przesiadek między liniami.  Rozkłady jazdy obowiązujące od 7 kwietnia również są do pobrania poniżej.

 

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Rozkład_07.04.2018r.SN...pdf 18-04-06 11:50 343.11KB pobierz plik: Rozkład_07.04.2018r.SN...pdf
pdf Rozkład_07.04.2018r.R.pdf 18-04-06 13:33 669.51KB pobierz plik: Rozkład_07.04.2018r.R.pdf

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H