Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Rozmowy o przyszłości dworca. Zapisz się na dogodny (..)

Rozmowy o przyszłości dworca. Zapisz się na dogodny termin

2023-03-10
 

Nie musisz rezygnować ze swoich planów, aby wziąć udział w rozmowach na temat przyszłości raciborskiego dworca PKP. Mamy dla Ciebie aż trzy terminy do wyboru. Zapisz się!

Nowoczesny dworzec kolejowy to miejsce, którego Racibórz potrzebuje i na które zasługuje. Miasto od połowy XIX w miało bowiem wyróżniający się obiekt dworca. To jeden z symboli naszego rozwoju.

Sam budynek to jednak nie wszystko. Ważne jest także takie zagospodarowanie jego wnętrza oraz przestrzeni wokół, które nie tylko zaspokoi potrzeby mieszkańców, będzie przestrzenią ogólnodostępną i przyjazną, ale również pozwoli Miastu wejść na tory szybkiego rozwoju. Aby to osiągnąć konieczne jest włączenie Mieszkańców Raciborza, przedsiębiorców, przedstawicieli środowiska naukowego, organizacji pozarządowych i różnych grup społecznych w proces wypracowania koncepcji zagospodarowania i funkcjonowania nowego dworca.

Dlatego tak bardzo zależy nam na Twojej obecności! Kto jak nie raciborzanie, najlepiej wie czego potrzebuje Racibórz? Chcemy wspólnie wypracować najbardziej optymalne rozwiązanie, którym z dumą będziemy mogli się pochwalić w całym kraju. To wielka szansa!

W związku z powyższym oraz w nawiązaniu do spotkania z mieszkańcami, które odbyło się 28 lutego br. serdecznie zapraszam na warsztaty, które odbędą się każdorazowo o godz. 17:00 w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Racibórz z możliwością wyboru jednego z trzech dni:

15.03 - środa

20.03 - poniedziałek

28.03 - wtorek.

W przypadku zainteresowania warsztatami prosimy o zgłoszenie mailowe na rozwoj@um.raciborz.pl lub telefoniczne 032 7550 633 z podaniem wybranej daty spotkania oraz numeru telefonu.

Na warsztaty obowiązują zapisy, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc!

do góry