• Język migowy
  • BIP

Śląskie ferie z biblioteką

2024-01-16

W ramach tegorocznych ferii zimowych biblioteka przygotowała bogaty program dla dzieci i młodzieży. Organizowane będą m.in. turnieje gier i zajęcia plastyczne. Nie zabraknie również wielu innych atrakcji, które nawiązywać będą do świata kultury, literatury i gwary śląskiej.

Raciborska książnica oferuje szereg zajęć i warsztatów, podczas których uczestnicy dowiedzą się czym są hazoki, heksy i beboki. W ramach „Zimy w mieście” biblioteka gościć będzie Marka Szołtyska – pisarza, dziennikarza, historyka i znawcę śląskiej kultury regionalnej, który poprowadzi spotkanie pn. "Mądrość starych śląskich zabawek".

W tegorocznej ofercie nie mogło zabraknąć wycieczki. Tym razem uczestnicy wybiorą się do Teatru Miejskiego w Gliwicach, gdzie obejrzą spektakl "Mama Mu".

Na zakończenie ferii zaplanowano wizytę w raciborskim Muzeum, gdzie podczas prezentacji będzie można poznać tradycje i śląskie obrzędy oraz zobaczyć przedmioty związane z poszczególnymi świętami.

Zapisy w każdej filii MiPBP przyjmowane są już od 10 stycznia.

Więcej informacji o feriach z biblioteką można znaleźć na stronie https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/3191-slaskie-ferie-z-biblioteka.html oraz w poniższym informatorze.

5 zdjęć

Śląskie ferie z biblioteką

5 zdjęć

 

 

do góry