Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
13 Wrzesień 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

Dzisiaj (13 września) w pubie Piwnica Raciborska Inkubator Przedsiębiorczości zorganizował śniadanie biznesowe. Głównym celem tego przedsięwzięcia była integracja środowiska biznesowego, zwłaszcza tzw. sektora małej i średniej przedsiębiorczości. Dzięki takim wydarzeniom przedsiębiorcy nawiązują nowe znajomości biznesowe, mogą zasygnalizować swoje potrzeby dotyczące zawarcia ewentualnych kontraktów, dowiedzieć się o nowych możliwościach na rynkach, czy wymienić opinie dotyczące równych sfer życia gospodarczego. W spotkaniu uczestniczyła również Zastępca Prezydenta Miasta Irena Żylak oraz pracownicy Referatu Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora, gdyż działalność Inkubatora Przedsiębiorczości jest częścią szerszej strategii wsparcia raciborskiego biznesu przez Miasto Racibórz. Dzisiejsze spotkanie połączone było ze szkoleniem dotyczącym tego, w jaki sposób przedsiębiorca powinien zachowywać się w relacjach interpersonalnych, tak by osiągnąć maksimum zainteresowania prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą. Prowadzący szkolenie - Michał Kucharski – Dyrektor ds. Wiedzy i Społeczności w AIP Śląsk, właściciel firmy Cudotwórnia Events i specjalista od prowadzenia sesji networkingowych - zwracał uwagę na to, że najmniejsze detale takie jak siła uścisku dłoni mogą być tym, co zdecyduje, że nasz rozmówca będzie chciał wejść z nami w relacje biznesowe. W dalszej części spotkania zorganizowane zostały mini warsztaty polegające na szybkiej autoprezentacji swojej osoby i działalności, którą się prowadzi. Przedsiębiorcy mieli też okazję zaprezentować na forum swoje firmy, opowiedzieć czym się zajmują i wskazać czego konkretnie w danej chwili oczekują od innych przedstawicieli raciborskiego środowiska gospodarczego.
Podczas śniadania oficjalnie zainaugurowana została druga edycja Konkursu na Najlepszy Biznesplan. To oferta skierowana do początkujących przedsiębiorców i osób z pomysłem na biznes, której stawką jest 5000 zł.
W konkursie uczestniczyć mogą mieszkańcy Raciborza w wieku od 18 do 35 lat, którzy planują założyć firmę lub prowadzą działalność gospodarczą w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw nie dłużej niż 3 lata. Pomysły konkursowe spisane na specjalnym formularzu dostępnym na stronie PrzedsiebiorczyRaciborz.pl  można składać do 15 listopada 2017 r.
Konkurs na najlepszy biznesplan jest inicjatywą Miasta Racibórz na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie jest jednym z efektów realizowanego przez Racibórz „Programu Wspierania Przedsiębiorczości na lata 2015-2020”.
 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H