Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
03 Grudzień 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

W ubiegłą środę w gmachu raciborskiego ratusza spotkali się pracownicy naszego i ostarwskiego magistratu w celu omówienia realziacji wspólnego projektu na organizację wydarzeń obejmujących m. in. organizację jarmarków.

Tegoroczny jarmark świąteczny nie jest pierwszą międzynarodową odsłoną raciborskiego wydarzenia, ale nie jest także ostatnią. W tym roku przy organizacji bożonarodzeniowego spotkania na Rynku współpracujemy z Opavą, ale już w przyszłym roku naszym partnerem będzie Poruba - dzielnica jednego z największych czeskich miast - Ostravy. Przez dwa lata nasze miasto i czeski partner będą wspólnie realizować projekt, którego celem jest organizacja przez dwa lata u Nas i u naszych czeskich przyjaciół następujących wydarzeń: Jarmarku Wielkanocnego, Dni Miasta oraz Jarmarku Bozonarodzeniowego. Na zrealizowanie tego przedsięwzięcia miasto uzyskało dofinansowanie w wysokości przekraczającej kwotę miliona złotych. Wsparcie dostaliśmy dzięki wnioskowi złożonemu w programie INTERREG VA republika Czeska - Polska.

Realizowany wspólnie projekt to duży krok nie tylko we współpracy po obu stronach granicy, ale także świetna możliwość zapoznania się przez nas z kulturą, zwyczajami i folklorem naszych południowych przyjaciół i spotkania się ostrawian z naszymi tradycjami i twórczością artystyczną. W tym celu podczas Dni Miasta w Raciborzu będzie organizowany Dzień Czeski (w czerwcu), natomiast święto Ostravy Poruby będzie okazją do przygotowania Dni Polskich (we wrześniu).

Projekt jest nie tylko okazją do spotkania kultur, wymiany doświadczeń samorządowców z pogranicza, ale także integracji młodzieży i seniorów z Raciborza i z Ostravy. W przyszłym roku wydarzenia będą organizowane na rzecz ludzi młodych, natomiast rok 2020 będzie obfitował w działania poświęcone seniorom.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H