Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Strażacy w Klubie Ojca

2023-03-27
 

Marcowe spotkanie Klubu Ojca zgromadziło w bibliotece liczne grono dorosłych i dzieci. Wszystko za sprawą odwiedzin strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Strażacy pokazali swój sprzęt ratowniczy i zademonstrowali udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, zarówno dorosłym jak i dzieciom oraz pokazali zasady obsługi  defibrylatora AED, który znajduje się w Wypożyczalni Głównej.

Największe atrakcje czekały jednak na parkingu biblioteki -  duży wóz strażacki, do którego można było zajrzeć i zobaczyć jego wyposażenie a także przymierzyć kask, popryskać wodą z węża gaśniczego i  z bliska usłyszeć sygnały alarmowe.

Biblioteka dziękuje strażakom za pełne atrakcji przedpołudnie i zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Ojca już 15 kwietnia, które poprowadzi raciborski modelarz Andrzej Beracz. Zapraszamy wszystkich, nie tylko członków Klubu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

do góry