Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Szkoła Podstawowa nr 15 odkrywa tajemnice miejskiego (..)

Szkoła Podstawowa nr 15 odkrywa tajemnice miejskiego urzędu

2023-06-01
 

Uczniowie klasy III c z „piętnastki” mieli niezwykłą okazję wcielić się w rolę prezydenta i radnych podczas wizyty w Urzędzie Miasta, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Dowiedzieli się, jakie sprawy załatwia się w urzędzie, podpisali uchwały i zarządzenia oraz odwiedzili Straż Miejską.

Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja, która nie tylko zasługuje na radosne świętowanie, ale również na ciekawe i edukacyjne doświadczenia. W tym duchu uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu odwiedzili Urząd Miasta, gdzie mieli okazję zgłębić tajniki pracy urzędników i poznać funkcjonowanie miasta z perspektywy prezydenta oraz radnych.

W ramach wizyty uczniowie zapoznali się z różnymi sprawami, które załatwiane są w urzędzie. Wcielając się w role prezydenta i radnych, mieli niepowtarzalną okazję podpisać ważne uchwały i zarządzenia, które wpływają na funkcjonowanie miasta. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć proces podejmowania decyzji i zauważyć, jak ważne jest wspólne działanie dla dobra społeczności.

W trakcie wizyty klasa III c odwiedziła również Straż Miejską, gdzie poznała niezwykle ważną rolę tej instytucji w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańców. Uczniowie dowiedzieli się o pracy strażników miejskich oraz o przestrzeganiu prawa i porządku w mieście.

Pod koniec wizyty uczniowie zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez lokalne instytucje i organizacje. Raciborskie Centrum Recyklingu, Wodociągi Raciborskie, Raciborskie Centrum Kultury, Muzeum w Raciborzu oraz Urząd Miasta z radością przyłączyły się do obchodów Dnia Dziecka, oferując upominki, które młodym gościom wręczył prezydent miasta Dariusz Polowy.

"To niezwykłe spotkanie było dla nas wszystkich nie tylko radosnym świętowaniem Dnia Dziecka, ale także okazją do pokazania młodym mieszkańcom, jak funkcjonuje nasz urząd i jakie tajemnice skrywa praca prezydenta i radnych. Jestem dumny, że mogliśmy podzielić się z nimi naszą pasją do służby społeczności lokalnej." - podsumował prezydent Polowy.

do góry