Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
12 Luty 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Do 28 lutego trwa aukcja charytatywna Gwiazdki Serc. Wylicytować można m.in. sukienkę Agnieszki Radwańskiej, piłkę z autografem Kuby Błaszczykowskiego, płytę winylową zespołu LOMBARD, czy jedwabne, eleganckie szale męskie oraz damskie. Inicjatorem akcji jest Raciborska Izba Gospodarcza.

W grudniu, minionego roku odbyła się  XVII edycja Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na potrzebującym dzieciom z powiatu raciborskiego. Oprócz sprzedaży biletów- cegiełek, organizatorzy koncertu uruchomili aukcję charytatywną z unikatowymi gadżetami. Licytacja potrwa do końca miesiąca, dostępna jest tutaj:  https://www.facebook.com/events/2046362205650897.

Wylicytować można: sukienkę i daszek z autografem Agnieszki Radwańskiej, piłkę i zdjęcie z autografem Kuby Błaszczykowskiego, płytę winylową zespołu LOMBARD ,,Live” z podpisami zespołu oraz książkę z nutami i słowami piosenek z płyty „Szara maść” zespołu Lombard.

Do akcji przyłączyła się także Fundacja PKO Banku Polskiego. Podarowała organizatorom Gwiazdki Serc 2 damskie jedwabne apaszki (wartość jednej 332,10 zł)- cena wywoławcza 250 zł. Następnie 2 męskie jedwabne szaliki (wartość jednego 369 zł)- cena wywoławcza 270 zł. Zawieszka z bursztynem – AMBER Jewellery (wartość biżuterii- 455,10 zł)- cena wywoławcza 350 zł.


W aukcji wygrywa osoba, która w wyznaczonym czasie oraz zgodnie z niniejszym regulaminem (dostępny na stronie Raciborskiej Izby Gospodarczej), zaoferuje najwyższą kwotę za dany przedmiot. Członkowie RIG zachęcają do udziału, bo każda darowana złotówka, to zadowolenie najmłodszych mieszkańców powiatu raciborskiego, którzy potrzebują  pomocy.

Dochód z koncertów i aukcji w całości przeznaczony zostaje na cele charytatywne. Przez wszystkie edycje udało się uzbierać ponad 400 tys. zł. Przekazano je m.in.: na ciepłe posiłki dla najuboższych dzieci z raciborskich Szkół Podstawowych nr 1, 13, 15 i 18. Wsparcie otrzymał także Zespół Szkół Specjalnych na posiłki dla podopiecznych, organizację obozu sportowo - kondycyjnego oraz zabiegi rehabilitacyjne. Z pomocy skorzystało również Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia ,,SPEKTRUM”. Z zebranych środków udało się wyposażyć salę do terapii i zabawy dla dzieci z autyzmem. Ufundowano też stypendia za dobre wyniki w nauce, które otrzymali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i nr 2 ,,Mechanik” w Raciborzu.

* * *
Autor tekstu: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H