Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Ulotka dla sąsiada, który psuje twoje otoczenie

Ulotka dla sąsiada, który psuje twoje otoczenie

2016-01-28
 

Pamiętajmy, że jakość naszego życia w dużej mierze zależy od nas samych. Posprzątajmy po swoim psie. Nie palmy w piecu odzieżą, plastikowymi butelkami, tworzywami sztucznymi. Segregujmy śmieci. Ale nie zapominajmy, że nmasze środowisko tworzą także ludzie, którzy nas otaczają.

 

Mamy prawo wymagać od nich, by nam nie szkodzili. Zwróćmy im uwagę, gdy zachowują się niewłaściwie i szpecą przestrzeń wokół nas, lub wręcz nas trują. Możemy wręczyć im wtedy ulotkę przygotowaną przez Miasto Racibórz. Będzie ona dostępna w Biurze Obsługi Interesanta w UM Racibórz, w siedzibie Straży Miejskiej i na stronie internetowej Miasta Racibórz. Jesli widzicie złe zachowanie innych reagujcie, bo nikt nie zrobi tego za was. Na ulotce zaznaczcie rodzaj nagannego zachowania i wręczcie ją sąsiadowi lub wrzućcie mu ją do skrzynki na listy. Jeśli sąsiad nie zareaguje na takie ostrzeżenie, mieszkaniec zawsze może zadzwonić na Policję, lub na Straż Miejską.

 

 

Masz prawo do tego, by sąsiad traktował cię przyzwoicie. Jesli śmieci, nie sprząta po swoim psie, spala odpady, to wręcz mu ulotkę przygotowaną przez Miasto Racibórz.

Ulotki będą dostepne także w raciborskich parafiach.

Miejskich informacji szukaj także na oficjanym koncie Miasta Racibórz na facebooku.

 


Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności - rzecznik
pdf 2016-01-28 Wręcz sąsiadowi, który szpeci twoje otoczenie, albo nawet cię truje ulotkę przygotowaną przez Miasto Racibórz.
ilość pobrań: 538
Wręcz sąsiadowi, który szpeci twoje otoczenie, albo nawet cię truje ulotkę przygotowaną przez Miasto Racibórz. 837.83KB zobacz

do góry