Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
09 Lipiec 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Jedna z najbardziej znanych socjolożek amerykańskich Margaret Mead pisała niegdyś o tym, w jaki sposób społeczeństwa się uczą. Wyróżniła ona trzy typy kultur. Pierwszy typ to tzw. kultura postfiguratywna. Wyróżnia się tym, że dzieci uczą się głównie od swoich rodziców. W typie drugim, czyli kofiguratywnym, zarówno dzieci jak i dorośli uczą się od swoich rówieśników. Trzeci typ kultury w czasach Mead jeszcze się nie pojawił. W kulturach prefiguratywnych to dorośli uczą się od swoich dzieci.

Żyjemy prawdopodobnie w czasach, w których możemy zaobserwować trzeci typ kultury. Nasze dzieci uczą nas jak korzystać z nowoczesnych aplikacji komputerowych, jak obsługiwać bankowość internetową, zarezerwować hotel w sieci. Uczą nas także proekologicznych zachowań. To właśnie najmłodsi często napominają o tym, by nie palić śmieciami w piecu, biorą udział w akcjach typu "sprzątanie świata", zbierają zużyte baterie. Edukacja najmłodszych, którzy często edukują później starszych jest bardzo waznym działaniem na rzecz naszego środowiska naturalnego.

Prezydent Miasta ogłosił właśnie konkurs plastyczny "Ekologicznie przez 4 pory roku". Powszechnie wiadomo, że nikt pięknie nie maluje jak raciborskie dzieci. Inspiracji także nie brakuje. Racibórz jest pięknym zielonym miastem na wiosnę i w lecie, jesienią tonie w złocie i w czerwieni, a zimą zapada się w białym puchu. 

Wysokość nagród to bon o wartości 80 zł za pierwsze miejsce, 60 za drugie i wreszcie bon o wartości 40 złotych za trzecie miejsce na "pudle". To fajny dodatek do kieszonkowego. Dodatkowo prace najlepszych będzie można zobaczyć w kalendarzu na rok 2019.

Prace składacie do 1 sierpnia w Urzędzie Miasta w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Wszystkie szczegóły znajdziecie w opublikowanym poniżej zarządzeniu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!!!  

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Zarządzenie o konkursie plastycznym "ekologicznie przez 4 pory roku" 18-07-09 01:57 2.36MB pobierz plik: Zarządzenie o konkursie plastycznym "ekologicznie przez 4 pory roku"

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H