Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
14 Czerwiec 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 Rozpoczął się weekend pełen atrakcji w naszym mieście, aby w sposób szczególny uczcić Dni Raciborza.

Pogodny wieczór sprawił, że na Zamku Piastowskim pojawiło się wielu mieszkańców, by wspólnie spędzić ten miły czas.

Przed dzisiejszą gwiazdą wieczoru zagrał dla nas zespół Glayzy wywodzący się z Czech. Kapela powstała pod koniec 1992 r. w Wierzniowicach (Dolní Lutyně-Věřňovice) na Śląsku Cieszyńskim. Ich styl krytycy określają mianem rocka mistycznego - "kombinacją twardych rytmicznych rockowych riffów, lekkim i skocznym stylem funky z egzotycznymi motywami oraz chwytliwymi liniami melodycznymi".

O godzinie 21.00 zagrał dla nas zespół KULT. Ta legendarna grupa rockowa przedstawia swoje utwory już od kilkunastu lat, a zapotrzebowanie ze strony fanów na koncerty w tej nietypowej aranżacji wciąż rośnie. Nic dziwnego skoro na koncertach możemy wysłuchać absolutnych klasyków zespołu w pięknych aranżacjach.

Publiczność znająca doskonale cały przedstawiony repertuar, znakomicie dostosowywała się do nowej melodyki i śpiewała z ulubionym wokalistą.

Serdeczne zapraszamy jutro na ciąg dalszy atrakcji już od samego rana. O godzinie 11:00 na zamku rozpocznie się Festiwal Przedsiębiorczości, gdzie wrażeń dostarczy nam pokaz kuchni molekularnej, rowerowa elektrownia i... sokowirówka. Zaskoczą lody przygotowane przez mistrza Polski, oraz zobaczymy eksperymenty chemiczne.

W tym samym czasie z plaży miejskiej ruszy znane nam wszystkim Pływadło, gdzie podziwiać będziemy wykonane z ogromną fantazją przez uczestników tratwy, łódki i inne ciekawe "pływadła". 

Weekend pełen atrakcji w mieście

15 czerwiec 2019 12 zdjęć

Rozpoczął się weekend pełen atrakcji w naszym mieście, aby w sposób szczególny uczcić Dni Raciborza

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H