Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wernisaż wystawy dyplomów artystycznych 2023 w Galerii (..)

Wernisaż wystawy dyplomów artystycznych 2023 w Galerii Gawra

2023-09-20

W ramach wieloletniej współpracy społeczności akademickiej związanej z kierunkiem Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych z Galerią GAWRA z siedzibą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12 prezentowana jest aktualnie wystawa artystycznych prac dyplomowych „DYPLOMY 2023”. Prace malarskie autorstwa Aleksandry Kościółek i Sylwii Jordan oraz rysunki Natalii Marszałek wykonane zostały pod kierunkiem dr Magdaleny Gogół-Peszke. Magdalena Golijasz prezentuje zestaw fotografii hybrydowych. Łukasz Paskuda jest autorem prac
z zakresu projektowania graficznego i grafiki. Z kolei Zuzanna Sczyrba jest autorką krótkometrażowego filmu. 

Prace z zakresu fotografii, projektowania graficznego/grafiki i filmu powstały pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz.

Podczas wernisażu mogliśmy posłuchać o procesie twórczym prac Sylwii Jordan, Aleksandry Kościółek, Zuzanny Sczyrba.

Praca artystyczna Sylwii Jordan stanowi bardzo osobisty, emocjonalny cykl miniatur o tytule: AUTOPORTRET NOCNY, zrealizowany w formie kolażu graficzno – fotograficznego, połączonego z elementami malarstwa i haftu.

Aleksandra Kościółek przedstawiła zestaw obrazów malarskich o metaforycznym tytule: OŚWIECENIE, stworzonych w wielowarstwowej technice mieszanej. W komentarzu młoda artystka przyznała, że jej praca miała osobisty i arteterapeutyczny charakter.

Podczas wernisażu wyświetlony został również krótkometrażowy film, którego autorką jest Zuzanna Sczyrba.

Wystawę będzie można podziwiać do końca października. Zapraszamy!

Zdjęcia Gabrieli Habrom-Rokosz i Sebastiana Fusa FOTON

12 zdjęć

Wystawa

do góry