Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
02 Grudzień 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Idą Święta!
Idą Święta!

Za nami pierwsza niedziela Adwentu i pierwsza ze świec na adwentowym wieńcu na Rynku już się pali. Wielka, żywa ponad 10 metrowa choinka stoi przyozdobiona w czerwone bombki. Kupcy ze Stowarzyszenia Kupiec Śląski od wczoraj oferują swoje wyroby. My z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym ruszamy 5 grudnia. Poznajcie szczegóły!

Już 5 grudnia startujemy z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Tego dnia ruszy świąteczny kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych. Będziecie mogli kupić biżuterię, ręcznie robione zabawki, ozdoby choinkowe, szkatułki, rzeźbione aniołki oraz smakowite wyroby regionalne- ciasteczka, pierniki, miody i oscypki!

Od czwartku zapraszamy także dzieciaki na karuzelę oraz do kina zimowego. W ogrzewanym namiocie sferycznym do niedzieli włącznie wyświetlać będziemy bajki dla dzieci, filmy familijne i komedie.

W piątek 6 grudnia - a jakże - odwiedzi nas Święty Mikołaj. Przyjedzie do nas tradycyjnie ze strażakami. Na spotkanie ze świętym – zapraszamy o 17.00 na raciborski rynek.

Tego dnia moc atrakcji dla najmłodszych szykuje także raciborska biblioteka. Do południa w namiocie sferycznym organizując bajkoczytanie, a po południu warsztaty i konkursy. Na scenie wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.

W weekend 7-8 grudnia scenę na raciborskim rynku przejmą zespoły DFK, wokaliści z Raciborskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Wystąpią także zespoły: Choir van Goh, Siostry Wajs&Stonoga i Trojok Śląski. Na finał w sobotę zagra zespół Bartnicky, a w niedzielę czeka nas wieczór kolęd z Chórem z Parafii pw. św. ap. Mateusza i Macieja.
 
W niedzielę atrakcje dla najmłodszych zapewni Raciborskie Centrum Kultury. W namiocie sferycznym pojawi się strefa malucha. Przeprowadzimy także konkursy plastyczne.

Tego dnia (8 grudnia) zapraszamy na wielkie gotowanie świątecznej potrawy. Pichcić będziemy od samego rana, a wydawanie trzech tysięcy porcji ciepłego, świątecznego dania rozpoczniemy o 15.00.

Idą święta!

2 grudzień 2019 18 zdjęć

Na rynku są już pierwsze kramy kupców ze Stowarzyszenia Kupiec Śląski. Rynek stroi się świątecznie. Na Jarmark Bożonarodzeniowy z ofertą rękodzieła i lokalnych wyrobów, a także bogatą ofertą bezpłatnych atrakcji dla dzieci zapraszamy w dniach od 5 - 8 grudnia.

Serdecznie zapraszamy Was na Rynek. Poczujmy razem świąteczny klimat!

Wszystkie atrakcje są bezpłatne

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg raciborz jarmark bozonarodzeniowy 2019 ulotka PL DRUK-2.jpg 19-12-02 11:47 559.65KB pobierz plik: raciborz jarmark bozonarodzeniowy 2019 ulotka PL DRUK-2.jpg

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H