Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
16 Maj 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Na zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowej nr 18, nasze miasto po raz kolejny odwiedziła młodzież z zaprzyjaźnionego miasta Roth.

Podczas siedmiodniowego pobytu, goście uczestniczyli w licznych zajęciach zorganizowanych w szkole oraz poznali uroki Raciborza, Krakowa czy Brennej. Tematem przewodnim pobytu w Polsce jest rękodzieło.

Dziś byli gośćmi Prezydenta Miasta Dariuszem Polowym, który przybliżył im historię budynku Urzędu Miasta, gdzie 100 lat temu znajdowała się fabryka czekolady, po czym wręczył gościom słodkie upominki.

Włodarz Miasta wspomniał również o Parku Roth, jego historii, a także powiązaniu nazwy parku z miastem pochodzenia przybyłych do nas uczniów.

Podkreślił, że współpraca partnerskich miast jest niezwykle istotna. Dodał, że zawsze chętnie popiera tego rodzaju inicjatywy.

W ramach rewizyty, już we wrześniu nasza młodzież  spotka się z niemieckimi rówieśnikami w Roth. Z kolei włodarze niemieckiego miasta odwiedzą nas podczas obchodów Dni Raciborza.

 

Wizyta uczniów z Miasta Partnerskiego Roth

16 maj 2019 17 zdjęć

Na zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowej nr 18, nasze miasto po raz kolejny odwiedziła młodzież z zaprzyjaźnionego miasta Roth

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H