Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
14 Wrzesień 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Tej jesieni będzie można usłyszeć w Raciborzu jednego z najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej - Wojciecha Mazolewskiego. Muzycy zagrają już 18 listopada w Raciborskim Centrum Kultury. Bilety można nabyć zarówno elektronicznie pod linkiem http://biletyna.pl/event/Wojtek-Mazolewski-Quintet-koncert-w-ramach-PalmJazz-Days-RCK-RDK-sala-widowiskowa-Raciborz-e55165.html jak i "fizycznie" w kasie RCK.

Wojtek Mazolewski Quintet wystąpi w naszym mieście w ramach Palm Jazz 2017, którego częścią jest Palm Jazz Days. Festiwal wypracował sobie już markę w najważniejszych dla tego gatunku muzycznego miejscach na świecie - organizatorzy wskazują, że o przedsięwzięciu głośno jest w londyńskich gazetach i że mówi się o nim w nowojorskich klubach. Do tej pory w ramach Palm Jazz wystapiły już sławy takiego formatu jak Al DiMeola,  Branford Marsalis, Mike Stern, Joey Calderazzo czy John Scofield. Nie zabrakło również polskich gwiazd kojarzonych ze sceną jazzową - Władka Pawlika (zdobywcę nagrody Grammy), Zbigniewa Namysłowskiego czy Stanisława Soyki. W ramach Palm Jazz Days w Raciborzu pojawią się także takie gwiazdy jak Manu Katche, Krystyna Stańko Quintet czy Maciek Pysz&Gianluca Corona.

Wojciech Mazolewski Quintet to projekt jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów jazzowych, którego ostatnia płyta "Polka" odnosi również bardzo duży sukces komercyjny. Na płycie znalazły się utwory, do których muzyk zaprosił tak ikoniczną dla polskiej muzyki początku wieku osoby jak O.S.T.R. Wojtek Mazolewski wraz bratem Jerzym jest jednym z twórców gatunku muzycznego zwanego yassem. W swoim dorobku ma grę w jednym z najbardziej oryginalnych polskich zespołów "Pink Freud" i współpracę z Tymonem Tymańskim.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H