Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
12 Lipiec 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Wolontariusze podczas wizyty w Urzędzie Miasta
Wolontariusze podczas wizyty w Urzędzie Miasta

Wiceprezydent Michał Fita gościł wolontariuszy z Indonezji i USA. Gabriel i Benjamin przyjechali do Raciborza w ramach projektu Understand. Prowadzą warsztaty w języku angielskim z raciborskimi dziećmi i młodzieżą.

To już trzecia edycja projektu Understand (tłum. Zrozumieć), w którym udział bierze Raciborskie Centrum Kultury. Wolontariusze z całego świata odwiedzają inne kraje, gdzie w ramach wolontariatu prowadzą warsztaty w języku angielskim. W tym roku do naszego miasta przyjechali Gabriel z Indonezji i Benjamin z USA. Zostaną w Raciborzu przez sześć tygodni. Wczoraj odwiedzili Urząd Miasta.

Na spotkaniu z wiceprezydentem Michałem Fitą wolontariusze opowiadali o swoich rodzinnych stronach, oraz tym co im się podoba w Raciborzu. Przyznali, że są mile zaskoczeni otwartością raciborzan, zaś samo miasto bardzo ich urzekło. M.in. dlatego odmówili przeprowadzki do Katowic i chcą całe sześć tygodni spędzić u nas.

Poza warsztatami z raciborskimi dziećmi i młodzieżą, wolontariusze w wolnym czasie zwiedzają miasto, biorą udział w wycieczkach czy grillują. A jaki efekt przynoszą warsztaty? – Nie ma lepszej nauki języka obcego od bezpośredniej rozmowy z obcokrajowcami. Każdego roku widzimy wyraźne efekty wśród uczestników zajęć z wolontariuszami w ramach projektu Understand – tłumaczy Anna Kokolus, wicedyrektor Raciborskiego Centrum Kultury, koordynatorka projektu.

RCK realizuje projekt Understand przy współpracy z organizacją młodzieżową AEISEC z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W jego ramach, w latach poprzednich Racibórz gościł wolontariuszy z Hiszpanii, Indii, Pakistanu, Hong-Kongu oraz Chorwacji.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H