Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/„Wszyscy równi-choć inni”. Obchody Dnia Osób (..)

„Wszyscy równi-choć inni”. Obchody Dnia Osób Głuchych

2023-10-05

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy złożył życzenia i wyrazy szacunku wychowankom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących z okazji obchodów Dnia Osób Głuchych.

Uroczyste wydarzenie pn. „Wszyscy równi-choć inni” odbyło się w czwartek 5 października w Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu.

Piękną inicjatywę rozpoczęto występami wychowanków z SOSWNIS, którzy podzielili się swoją historią i pokazali, że niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą do tego, żeby pracować, zakładać rodziny i spełniać swoje marzenia – a co najważniejsze – nauczyli nas, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi i równi. Występy dzieci, zarówno te, które odbyły się na żywo jak i te w formie filmików przedstawione były w języku migowym, w towarzystwie utworów muzycznych, nawiązujących do obchodzonego święta.

Prezydent z całego serca podziękował wychowankom za wkład, jaki wnoszą w życie codzienne oraz złożył najserdeczniejsze życzenia.

„Jesteście z nami już od tylu lat i codziennie coś od was otrzymujemy, uczymy się czegoś nowego. Racibórz ma szczęście, że ma taki ośrodek. Życzę wam wszystkiego dobrego z okazji święta” – dodał Dariusz Polowy, Prezydent Miasta Racibórz.

 

Dzień Osób Głuchych jest okazją do podniesienia świadomości społeczeństwa na temat życia osób głuchych oraz do promowania ich praw i równości. Ponadto zachęca do udzielania wsparcia takim osobom oraz zrozumienia ich kultury — w tym języka migowego i innych aspektów życia społeczno-kulturowego.

23 zdjęć

„Wszyscy równi-choć inni”. Obchody Dnia Osób Głuchych

 

 

do góry