• Język migowy
  • BIP

Wyjątkowa choinka w magistracie

2023-12-11

Urząd Miasta odwiedził dziś Raciborski Międzyszkolny Zespół Antysmogowy, utworzony przez uczniów Szkoły Podstawowej Słoneczna Kraina oraz Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu.

Celem wizyty było przyozdobienie choinki w Wydziale Komunalnym. Dzieci wcześniej podczas warsztatów szkolnych własnoręcznie wykonały ozdoby z materiałów nadających się do recyklingu. W ten sposób pokazały jak dbać o środowisko i udowodniły, że świąteczny klimat może być naprawdę EKO. 

Ekodoradczyni przywitała uczniów poczęstunkiem i przedstawiła krótką prelekcję o zanieczyszczeniu powietrza. Na koniec odbył się quiz ekologiczno-świąteczny, w którym nagrodami były upominki sfinansowane ze środków programu „Śląskie. Przywracamy błękit”. Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego/LIFE20 IPE/PL/000007-LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY.   

Zapraszamy wszystkich chętnych do podziwiania naszego drzewka świątecznego oraz naśladowania ekologicznych działań naszego Raciborskiego Międzyszkolnego Zespołu Antysmogowego.

stopka

30 zdjęć

Wyjątkowa choinka w magistracie

do góry