Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
05 Grudzień 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

"When she released La Juderia four years ago, it was clear that Yasmin Levy had the makings of a world music superstar" Guardian.

"The music has travelled a long way in the past 500 years, from Spain to Portugal, from north Africa to the Balkans and Israel. And now, thanks to Yasmin Levy, the words and melodies are casting their spell over audiences for whom Ladino culture - the legacy of the Jewish community expelled from Spain in 1492" The Times

 

Jeśli krytycy muzyczni z Timesa i Guardiana piszą o muzyku, że jest oczywiste, że będzie światową superwiazdą i że potrafi zaczarować publiczność, tak by melodie i słowa przekazywały dziedzictwo kultury, która zniknęła z Europy w roku, w którym Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, to oznacza, że koncert takiego muzyka musi być wydarzeniem niesamowitej rangi. Yasmin Levy koncertuje w najwazniejszych salach całego świata. Wystąpiła w Mekce każdego muzyka - w Carnegie Hall. Jej głos można było usłyszeć najbardziej prestiżowych salach koncertowych całego świata. Jej talent podziwiali słuchacze w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Norwegii, Danii, Belgii i na Litwie.  Już 10 grudnia jej niesamowity głos będzie można usłyszeć w Raciborskim Centrum Kultury!. Będzie to prawdopodobnie jedyna i niepowtarzalna szansa, by zobaczyć artystkę tej klasy, która prezentuje dziedzistwo niesamowitej i zapomnianej kultury, który został skazadny na wygnanie ponad pół tysiąca lat temu.Yasmin śpiewa w języku ladino, którego używa jedynie garstka ludzi żyjących na terenie dzisiejszego Izraela. Jej zjawiskowy głos towarzyszy tradycyjnym melodiom sefardyjskim inspirowanym ognistym flamenco. To muzyka dawnego świata, świata który malowałby Pan Chagalle, gdyby żył w Hiszpanii. To muzyka, w której smutek i nostalgia prawie niewidocznie przenikają się z radością z życia, z pięknem codzienności, parzonej kawy, wirujących sukni, kastanietów.

To nie jest koncert, który można przegapić, zwłaszcza że jeszcze kilka miejsc zostało wolnych,a bilety są jak na tej klasy artystkę w naprawdę przystępnej cenie. Poniżej prezentujemy niewielką próbkę talentu Yasmin Levy. Właściwie te kilka minut muzyki tłumaczy wszystko.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H