Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
14 Maj 2018
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia

Nie tylko ludzkie życie staje się coraz szybsze. Nie tylko człowiek ma często kłopot z odnalezieniem się w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Podobne problemy nader często dotykają również i zwierzęta. Na naszych osiedlach zdarza się nam mijać kartki z ogłoszeniem o zaginionym pupilu, który zniknął, gdy zostawiliśmy go na chwilę pod sklepem. Jak znaleźć wówczas ukochanego czworonoga? Pomocnym rozwiązaniem jest czipowanie piesków.

Jeśli pies ma wszczepione takie urządzenie pozwala na szybkie ustalenie właściciela "najstarszego przyjaciela człowieka". Jeśli czworonóg się znajdzie, dzięki specjalnemu czytnikowi można odczytać numer i w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu oraz w jednej chwili powiadomić go o odnalezieniu czworonoga. Gmina ma obowiązek zapobiegać bezdomności psów, a właśnie dzięki czipowaniu można to negatywne zjawisko ograniczać.

Co należy zrobić, żeby nasz czworonóg mógł zostać zaczipowany? Trzeba zgłosić się do lecznicy, która ma podpisany kontrakt z gminą (lecznica dla zwierząt Doktor OLA - ul. Słowackiego 50A), wypełnić odpowiedni kwestionariusz (wpis do rejestru posiadaczy psów") i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na ten cel. Bezdomne pieski są czipowane w schronisku.

Urząd Miasta Racibórz przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL zaprasza mieszkańców do bezpłatnego znakowania psów.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila!

Szczegóły na stronie:

www.raciborz.pl/dla_mieszkancow/zwierzeta

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H