Poznaj terminy zapłaty opłat rocznych z tyt. przekształcenia prawa użytkowania wieczystego2 marca rusza nabór do przedszkoli. Dowiedz się więcej !
Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
01 Luty 2019
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Canis lupus familiaris towarzyszy rodzajowi ludzkiemu już przynajmniej kilkanaście tysięcy lat i prawdopodobnie jest najszybciej udomowionym gatunkiem zwierzęcia.

Ras psów jest bardzo wiele. Międzynarodowa Federacja Kynologiczna uznaje ich ponad 400. Dla właścicieli jednak czworonogów wszystkie są tak samo piękne, chociaż najbardziej wyjątkowe są te, z którymi zamieszkują pod jednym dachem.

Podobnie jak na człowieka, tak na psa czycha dzisiaj wiele niebezpieczeństw, samochody, gwar miasta, rwetes, psoty dzieci i czasami złośliwość dorosłych powodują, że pies może "urwać się nam ze smyczy" i się zgubić. Dlatego warto mieć ubezpieczenie na taką nieprzyjemną sytuację i zaczipować swojego pupila.

Jeśli pies ma wszczepione takie urządzenie pozwala na szybkie ustalenie właściciela "najstarszego przyjaciela człowieka". Jeśli czworonóg się znajdzie, dzięki specjalnemu czytnikowi można odczytać numer i w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu oraz w jednej chwili powiadomić go o odnalezieniu czworonoga. Gmina ma obowiązek zapobiegać bezdomności psów, a właśnie dzięki czipowaniu można to negatywne zjawisko ograniczać.

Co należy zrobić, żeby nasz czworonóg mógł zostać zaczipowany? Trzeba zgłosić się do lecznicy, która ma podpisany kontrakt z gminą (lecznica dla zwierząt Gabinet Weterynaryjny " ANIMALS" ul. Szewska 5, Racibórz), wypełnić odpowiedni kwestionariusz (wpis do rejestru posiadaczy psów") i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na ten cel. Bezdomne pieski są czipowane w schronisku.

Urząd Miasta Racibórz przy współpracy z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL zaprasza mieszkańców do bezpłatnego znakowania psów.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila!

Szczegóły na stronie:

www.raciborz.pl/dla_mieszkancow/zwierzeta

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H