Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Zakończyła się pierwsza tura warsztatów gry na ukulele (..)

Zakończyła się pierwsza tura warsztatów gry na ukulele dla najmłodszych

2023-07-11
Dzieci poznały podstawy gry na ukulele
Dzieci poznały podstawy gry na ukulele

W minionym tygodniu Raciborskie Centrum Kultury zakończyło pierwszą turę warsztatów gry na ukulele, które odbywają się w ramach akcji Lato w Mieście.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat przez dwa dni prowadziła pani Agnieszka Patalong. Kolejna grupa, tym razem starsza, rozpocznie swoją muzyczną przygodę z tym ciekawym instrumentem już dzisiaj tj. 11 lipca.

Uczestnicy zajęć poznali budowę ukulele, jego strój, sposób trzymania i wydobycia dźwięku oraz kilka podstawowych chwytów, dzięki którym będą mogli zagrać kilka łatwych piosenek, takich jak „Pieski małe dwa”, „Lubię podróże” czy „Don't worry, be happy”. A to wszystko w przyjemnym otoczeniu zieleni Ogrodu „Strzechy”.

Paluszki trochę bolą, ale ziarenko zostało zasiane i kto wie, być może we wrześniu powstanie nowa grupa gry na ukulele dla dzieci i młodzieży. Do tej pory działała grupa dorosłych w świetlicy RCK w Brzeziu o pięknej nazwie „Ukufrelki”. Zespół niejednokrotnie uświetnił swoją grą różne inicjatywy w naszym mieście: Dzień Dziecka na Długiej czy koncert jubileuszowy chóru VIVO.

 

do góry