Strona główna Urząd Aktualności Wiadomości Urzędu Miasta
14 Październik 2020
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
Zapraszamy do udziału w warsztatach z zakładania łąki kwietnej
Zapraszamy do udziału w warsztatach z zakładania łąki kwietnejŁąki kwietne - nawilżają powietrze, absorbują zanieczyszczenia, ochładzają i spulchniają glebę sprawiając, że woda deszczowa wnika łatwiej i zostaje na dłużej. W porównaniu do tradycyjnego trawnika rzadziej trzeba je kosić, a to oznacza mniej spalin. To tylko kilka spośród wielu korzyści płynących z zakładania w miastach łąk kwietnych. Korzyści, z których czerpie także Racibórz.

W naszym mieście już od jakiegoś czasu wypracowywane są korzystniejsze rozwiązania dla raciborskiej zieleni. Sukcesywnie przygotowywane są nowe tereny pod łąki kwietne m. in. na Ostrogu, w okolicach Czarnego Placu i fragmentach trawników wzdłuż ul. Armii Krajowej oraz ulicy 1 Maja –  tam, gdzie nie ma to wpływu na bezpieczeństwo ruchu kołowego. Celowym zabiegiem służb komunalnych jest także omijanie przy koszeniu fragmentów na których kwitną maki, czy pola rumianku, właśnie z uwagi na właściwości takich łąk.

Pora na kolejny krok.


Razem z Fundacją Łąka zapraszamy na warsztaty edukacyjne dotyczące zakładania łąk kwietnych i budowy domków dla owadów. Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną pod adresem:

Termin: 20 października 2020r.
Miejsce: teren zielony przy cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej przy ul. Reymonta w Raciborzu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o łąkach kwietnych? Zajrzyj na https://laka.org.pl/

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H