Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Żegnamy lato, witamy jesień - Święto Dyni w Ogródku (..)

Żegnamy lato, witamy jesień - Święto Dyni w Ogródku Jordanowskim

2023-09-22

22 września 2023 r. w Parku Jordanowskim w Raciborzu przywitaliśmy sezon jesienny podczas miejskiego Święta Dyni.

Wydarzenie obfitowało w różnorodne atrakcje nawiązujące do nadchodzącej wielkimi krokami jesieni. Każdy mieszkaniec Raciborza zarówno starszy jak i młodszy mógł znaleźć coś dla siebie. W ofercie pojawiły się m.in. warsztaty kreatywne (rękodzielnicze i artystyczne) oraz rytmiczne występy bębniarzy, które zapewniły niepowtarzalny klimat.

Przygotowano również coś dla fanów własnych przetworów i gotowania. Można było spróbować swoich sił w kiszeniu warzyw czy też nauczyć się przyrządzać zupę dyniową, która jest idealną propozycją na chłodne, jesienne dni.

Dla spragnionych relaksu poprowadzono zajęcia, tai–chi w otoczeniu przyrody – co jeszcze bardziej sprzyjało rozluźnieniu się i odzyskaniu wewnętrznej harmonii.

Na stoisku zorganizowanym wspólnie przez Ekodoradcę realizującego zadania edukacyjne w ramach projektu "Śląskie. Przywracamy błękit". LIFE20 IPE/PL/000007-LIFE-IP AQP-SELESIAN-SKY i Wydział Ochrony Środowiska, dzieci mogły zasadzić i zabrać w doniczkach do domu przygotowane zioła: bazylia, oregano, melisa, mięta i tymianek, które zostały zakupione ze środków projektu "Śląskie. Przywracamy błękit". Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego/LIFE20 IPE/PL/000007-LIFE-IP AQP-SELESIAN-SKY.

Podczas miejskiego Święta Dyni nastąpiło również uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Z pamiętnika małego ogrodnika”. Całość przeprowadził wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk.

Oto lista nagrodzonych placówek:

  • I miejsce Przedszkole nr 23
  • II miejsce Przedszkole nr 16
  • III miejsce Przedszkole nr 15

Zwycięzcom składamy wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości!

Przypominamy, że konkurs "Z pamiętnika małego ogrodnika" polegał na stworzeniu przedszkolnego warzywnika i prowadzeniu dziennika ilustrującego postępy w realizacji tego zadania.

Organizatorem Święta Dyni jest Miasto Racibórz.

Serdecznie dziękujemy za współpracę następującym podmiotom: OSiR Racibórz, Raciborskie Centrum Recyklingu R3, Raciborskie Centrum Kultury, Biblioteka w Raciborzu, Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, Leśna Akademia Smyka, Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności, PERSONA, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Raciborzu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Raciborzu, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu im. Jana III Sobieskiego, Świat Malucha, Młodzieżowy Dom Kultury Racibórz, Śląskie. Przywracamy błękit, AKADEMIA TAO TAI-CHI-QIGONG, Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu, Stowarzyszenie Spectrum w Raciborzu, TEB Edukacja, Przedszkole nr 23 w Raciborzu, Przedszkole nr 24 w Raciborzu oraz MEGAMOC Fitness&Wellness.

55 zdjęć

Żegnamy lato, witamy jesień - Święto Dyni w Ogródku Jordanowskim

 

do góry