Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Złóż projekt do Budżetu Obywatelskiego - masz czas do (..)

Złóż projekt do Budżetu Obywatelskiego - masz czas do 15 maja

2024-04-25

29 kwietnia ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego! Stanowi on mechanizm partycypacyjny, w ramach którego mieszkańcy miasta mają prawo zgłaszać projekty zadań do realizacji z wydzielonej części budżetu, a następnie wybierać w trybie głosowania te projekty, które przeszły pozytywnie proces weryfikacji.

5 kroków do sukcesu, od pomysłu do realizacji:

1) Wpadnij na pomysł

Pomyśl czego potrzeba Tobie i mieszkańcom! Wymyśl projekt, który poprawi jakość życia w naszym mieście! Sprawdź czy pomysł wpisuje się w zasady Raciborskiego Budżetu Obywatelskiego! Jeśli chcesz, skonsultuj swój pomysł z pracownikami Urzędu Miasta z Wydziału Rozwoju! Budżet Obywatelski jest właśnie dla Ciebie - propozycje projektu może zgłosić każdy mieszkaniec Raciborza, który ukończył 18 lat!

2) Przekonaj innych

Jeśli wierzysz w swój pomysł, przekonaj do niego innych mieszkanców swojej strefy (w przypadku projektu lokalnego) lub innych Raciborzan (w przypadku projektu ogólnomiejskiego). Każdy z projektów musi zdobyć poparcie określonej grupy osób. Wymagana liczba podpisów dla projektów ogólnomiejskich to 20 a projektów lokalnych 1.

3) Napisz projekt

NABÓR WNIOSKÓW:
29.04.-15.05.
Wypełnij elektroniczny formularz wniosku dostępny nawww.bo.raciborz.pl i złóż swój projekt za pośrednictwem strony internetowej. Podana strona umożliwi Ci zapisanie projektu w wersji roboczej i korygowanie go do momentu aż będziesz gotów go złożyć. Jeśli nie masz dostępu do Internetu złóż wniosek w wersji papierowej w Urzędzie Miasta. Zgłoszony przez Ciebie projekt zostanie sprawdzony przez zespół weryfikacyjny w zakresie zgodności z zasadami Raciborskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do zapoznania się z PORADNIKIEM, z którego dowiesz się jak napisać projekt do budżetu obywatelskiego. Poradnik możesz pobrać w plikach do pobrania dostępnych w menu rozwijanym IX edycji.

4) Wypromuj swój pomysł

Jeśli Twój projekt przeszedł pozytywnie etap weryfikacji, to teraz już wszystko w Twoich rękach! Przekonaj do swojego pomysłu jak największe grono mieszkanców! Zachęć ich do udziału w głosowaniu! Forma, zakres i rodzaj promocji zależy od Twojej kreatywności! Musi oczywiście być realizowana zgodnie z prawem!

5) Zagłosuj razem z innymi mieszkańcami

GŁOSOWANIE:
16.09.2024 godz. 9:00 - 30.09.2024 godz. 9:00
Na wybrany projekt będziesz mógł zagłosować na stronie internetowej www.bo.raciborz.pl podając swój numer telefonu, na który otrzymasz bezpłatnie kod potwierdzający oddanie głosu. Swój głos będziesz mógł oddać również w Urzędzie Miasta Racibórz - w Biurze Obsługi Interesantów (elektronicznie lub na papierowej karcie) lub w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej (elektroniczne).

Więcej szczegółów znajdziecie w linku poniżej:

IX edycja Budżetu Obywatelskiego

do góry