Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Zrównoważony ekologicznie przedszkolny plac zabaw

Zrównoważony ekologicznie przedszkolny plac zabaw

2023-05-31
Na placu zabaw ukorzenia się już wierzbowy tunel i altanka
Na placu zabaw ukorzenia się już wierzbowy tunel i altanka

Budżet obywatelski to mechanizm partycypacyjny, w ramach którego mieszkańcy miasta mają prawo zgłaszać projekty zadań do realizacji z wydzielonej części budżetu. Jednym z takich pomysłów jest projekt ekologicznego placu zabaw przy Przedszkolu nr 23 przy ul. Mysłowickiej 23 w Raciborzu, który powoli zmierza do finalizacji.

Projekt, który łączy naturę z zabawą

To innowacyjnie zaprojektowany teren zabawowy wykonany na podstawie zasobów natury. Dominującymi elementami jest zieleń i naturalne zasoby.

Na terenie budowy powstał już domek z altanką, która będzie służyć jako miejsce na podwieczorek dla przedszkolaków. Plac zabaw zostanie doposażony również w nowe elementy zabawowe wykonane w konwencji naturalistycznego placu zabaw: oprócz ukorzeniającego się już wierzbowego tunelu i altanki, w centralnym miejscu znajdzie się „przepust” we wzniesieniu umożliwiający dzieciom aktywność fizyczną, a także małpi gaj wykonany z drewna robinii. Wokół podwórka, na zarysie poprzedniej ścieżki, pojawi się nowa całkowicie przyjazna dla środowiska z przepuszczalnej nawierzchni mineralnej, której uzupełnieniem będzie nawierzchnia bezpieczna ze zrębków. Dzięki społecznemu zaangażowaniu rodziców przedszkolaków i pracowników Przedszkola, plac został wzbogacony w nasadzenia roślin miododajnych.

Plac zabaw zostanie udostępniony dzieciom już w czasie najbliższych wakacji.

 

do góry