Budżet obywatelski w Raciborzu

Zajmij się swoim budżetem!

Racibórz zmienia się dla Ciebie

Racibórz zmienia się – w tej kwestii nie można mieć wątpliwości. Każdego roku, w różnych częściach miasta realizowane są inwestycje, które w znaczący sposób mają poprawiać jakość życia mieszkańców. W Raciborzu na przestrzeni ostatnich ośmiu lat zmieniło się wiele. Były to zmiany dokładnie przemyślane, zaplanowane, a następnie zrealizowane. Wszystkim przyświecał jeden cel - by w sercu gminy i jej dzielnicach mieszkało się komfortowo i bezpiecznie, a Racibórz stał się  przyjazny dla mieszkańców, turystów i biznesmenów.
Pamiętaj - Racibórz zmienia się dla Ciebie!

 

Racibórz - Gmina na 6

Spot promocyjny Miasta Racibórz.

Spotkajmy się w Raciborzu :-)

Film promocyjny Miasta Racibórz.

Racibórz promuje bieganie

Racibórz promuje bieganie i w maju w mieście odbędzie się kilka imprez sportowych propagujących tę właśnie formę aktywności. Pierwsza "Bieg bez granic" już 3 maja.

Zmiany w gospodarce odpadami

Rada Miasta Raciborza jeszcze w kwietniu ma podjąć decyzję w jaki sposób będzie w mieście realizowana gospodarka odpadami.

Polityka oświatowa w przedszkolach

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pięciogodzinna podstawa programowa w przedszkolach jest bezpłatna. Rodzic płaci dopiero za każdą kolejną godzinę pobytu dziecka w placówce. Zmiana ustawy spowodowała jednak, że wpływy do budżetu Raciborza z tytułu opłat za przedszkole drastycznie spadły. Urząd Miasta zastanawia się jak różnicę zniwelować.

Elektroniczny nabór do przedszkoli

19 marca rusza elektroniczny nabór do raciborskich przedszkoli. O godz. 9.00 zostanie uruchomiona strona www.raciborz.przedszkola.vnabor.pl i tam rodzice mogą dokonać rejestracji dziecka.

Baza sportowo-rekreacyjna Raciborza

Tenis, fitness, siłownia, skatepark, czy bieganie z trenerem - sposobów na to jak odzyskać kondycję po zimie jest wiele. Raciborzanie mogą je realizować korzystając z bazy sportowo-rekreacyjnej Raciborza.

Porozumienie ws. budowy drogi Racibórz-Pszczyna

28 lutego gminy Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego podpisały porozumienie w sprawie budowy drogi Racibórz-Pszczyna na odcinku od Rudnika do Rydułtów. Samorządy (Rudnik, Kornowac, Gaszowice, Lyski, Rydułtowy) leżące wzdłuż projektowanej arterii zgodziły się, by rolę lidera i pośrednika w kontaktach z marszałkiem pełnił Racibórz.

Raciborskie Centrum Informacji

W 2011 roku Raciborskie Centrum Informacji działające przy ul. Długiej 2 odwiedziło ponad 6 tysięcy turystów. Wśród nich byli obywatele Niemiec, Czech, Rosji, Wielkiej Brytanii, a nawet Stanów Zjednoczonych.

Raciborskie kamienice pięknieją

Gmina finansuje swój zasób mieszkaniowy m.in. poprzez dotację na fundusz remontowy wspólnot mieszkaniowych, w których posiada udziały. W ciągu ostatnich 10 lat Miejski Zarząd Budynków przekazał na ten cel ponad 15,3 mln zł.

Nowy przewodnik dla rowerzystów

Urząd Miasta w Raciborzu wydał przewodnik wiodący trasą rowerową wzdłuż Odry i Olzy od Raciborza aż do czeskiej miejscowości Chotěbuz. Najnowsze wydawnictwo to jeden z elementów wspólnego projektu Raciborza, Krzyżanowic i czeskiej Karwiny, na realizację którego udało się pozyskać środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podpisanie umowy na budowę aquaparku

8-torowy basen pływacki, basen do nauki pływania i rekreacyjny o powierzchni ponad 93 m², zjeżdżalnie - także z efektami świetlnymi, sauny suche i parowe, grota śnieżna - to tylko niektóre z atrakcji jakie pojawią się na krytej pływalni przy ul. Zamkowej w Raciborzu. Dziś 10 lutego w urzędzie miasta Jerzy Kwaśny, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Ryszard Bortel, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usługowego „BORBUD" sp. z o.o. podpisali umowę na budowę Wielofunkcyjnego Ośrodka Sportowego -- krytej pływalni przy ul. Zamkowej. W ogłoszonym przetargu, najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo "BORBUD" , które przedstawiło najniższą cenę realizacji inwestycji. Obiekt będzie kosztował blisko 30 mln zł.

Rozlicz PIT w Raciborzu

Pieniądze z podatków zasilają wydatki na drogi, kulturę czy edukację. Warto więc rozliczać się w miejscu pracy i zamieszkania, niekoniecznie zameldowania. Zachęcamy do płacenia podatków w Raciborzu - mieście w którym żyjemy na co dzień! Czas na złożenie zeznania upływa z końcem kwietnia. Jeśli jeszcze nie rozliczyłeś podatku dochodowego PIT zapraszamy do składania zeznania w Raciborzu.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H