Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Niezapomniany weekend dla miłośników tańca, muzyki i (..)

Niezapomniany weekend dla miłośników tańca, muzyki i gier komputerowych

2023-05-29
Najmłodsi rywalizowali w finale VI Raciborskiej Giełdy Talentów
Najmłodsi rywalizowali w finale VI Raciborskiej Giełdy Talentów

Za nami weekend bogaty w wiele atrakcji, a to wszystko za sprawą trzech wydarzeń, które odbyły się w naszym mieście i zorganizowane zostały m.in. w ramach inicjatywy lokalnej.

Finał VI Edycji Raciborskiej Giełdy Talentów

27 maja br. w Raciborskim Centrum Kultury odbył się finał VI Raciborskiej Giełdy Talentów. W tegorocznej edycji w kategorii wokalnej wygrał Witold Piasecki, natomiast w kategorii taniec Dominika Pientka. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta Racibórz we współpracy z Raciborskim Centrum Kultury.

Inicjatywa ta miała na celu poznanie talentów dzieci i młodzieży. W organizację wydarzenia zaangażowani byli wolontariusze, których zadaniem było przygotowanie poczęstunku, stworzenie dyplomów, udekorowanie sali, zaprojektowanie nagród z logiem Młodzieżowej Rady Miasta, stworzenie plakatów oraz ich rozwieszenie. Natomiast Miasto odpowiadało za zakup nagród, dekoracji, statuetki z grawerem, cateringu dla jury oraz za zorganizowanie występu specjalnego, grafiku, gadżetów z logiem Młodzieżowej Rady Miasta oraz wynajem sali.

Warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży na Zamku Piastowskim

Zawody tańca breaking również odbyły się 27 maja i zostały zorganizowane na terenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Były to warsztaty taneczne organizowane w ramach prac społecznych. Miasto miało za zadanie zapewnić sędziów zawodowych, oprawę muzyczną oraz nagrody dla zwycięzców. Ponadto odpowiedzialne było za promocję wydarzenia, zapewnienie osoby prowadzącej wydarzenie, fotografa oraz przygotowanie projektu.

Festiwal dla fanów gier i nie tylko…

Od 26 do 28 maja na Zamku Piastowskim miał miejsce IV Raciborski Festiwal Gamingowy, w którego ofercie znalazły się m.in. pokazy cosplay, rozgrywki drużynowe CS/LOL oraz wieczorny koncert Hip Hop.

W ramach wsparcia tego wydarzenia Miasto zorganizowało interaktywną ekspozycję RETRO-SFERY oraz zadbało o wynajem eksperta do prowadzenia wykładów z cyberprzestępstwa.

 

do góry